افتتاح 314 میلیارد تومان پروژه در منطقه 5 اصفهان

۲۰ پروژه عمرانی و خدماتی در منطقه پنج شهرداری اصفهان واقع در جنوب غربی این کلانشهر روز چهارشنبه با اعتباری بالغ بر ۳۱۴ میلیارد تومان به بهره برداری رسید.
کد خبر: ۱۱۰۶۹۱۷
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۳:۰۵ 24 May 2023

احداث خط انتقال پساب از سپاهان‌شهر به پارک کوهستانی صُفه با اعتبار ۳۰ میلیارد، فرهنگسرای ادب واقع در خیابان حسین آباد با هزینه ۴۸ میلیارد، پارکینگ زیرسطحی خیابان توحید با هزینه ۱۹۰ میلیارد تومان و احداث زمین ورزشی روباز در زُمُره این طرح‌هاست.

نیروگاه خورشیدی در مجموعه نگین صفه در مساحتی بالغ بر ۱۱ هزار ۵۰۰ متر مربع، اجرای نورپردازی پل شهید ستاری، سپاهان‌شهر، پارک کوهستانی صفه با هزینه سه میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان، احداث پاتوق شهری با هزینه ۷۰۰ میلیون و ساخت نصب و اجرای المان‌های شهری و بازی کودکان با اعتباری حدود سه میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان بخش دیگری از این طرح‌ها را شامل می‌شود.

مدیرعامل سازمان عمران شهرداری اصفهان در مراسم افتتاح این طرح‌ها گفت: پارکینگ زیرسطحی خیابان توحید حدفاصل خیابان نظر و پل آذر به‌طول ۵۴۰ متر و عرض ۲۲ متر در قالب ۲ تونل رفت و برگشت به‌صورت جداگانه با عرض ۱۱ متری احداث شده است.

امیرعباس رحمتی ادامه داد: این پارکینگ ظرفیت ۳۷۲ خودرو را دارد و در آن برای دوچرخه و موتورسیکلت نیز جایگاهی مجزا در نظر گرفته شده است.

وی اضافه کرد: ۶۰ هزار متر مکعب خاکبرداری، ۲۰ هزار و ۵۰۰ متر مربع قالب‌بندی، ۲۱ هزار متر مکعب بتن‌ریزی و ۱۶ هزار متر مربع رنگ‌آمیزی از جمله اقدامات مرتبط با احداث این پروژه بود.

مدیر منطقه پنج شهرداری اصفهان نیز در این مراسم گفت: سال گذشته بافت قدیمی خیابان وحید واقع در کوچه دنارت و محله فرح‌آباد(حوالی میدان ارتش) به‌عنوان محله‌های هدف برای اجرای پروژه‌های محله‌محور انتخاب شدند.

حسین کارگر خاطرنشان کرد: بر همین اساس با اعتباری حدود ۱۷ میلیارد تومان آزادسازی گلوگاه‌ها، ساماندهی فضای سبز و بهبود معابر این محلات آغاز شد و در سالجاری با ۳۸ میلیارد تومان ادامه اجرای طرح در این نواحی در جریان است.

وی با اشاره به تصفیه پساب شهری در سپاهان‌شهر اضافه کرد: از آب این پروژه برای آبیاری فضای سبز کوه صفه، منطقه پنج و منطقه ۱۳ و یا هدف مصرف بهینه آب استفاده خواهد شد.

رییس شورای اسلامی شهر اصفهان نیز گفت: هشت هزار میلیارد تومان از بودجه امسال شهرداری این کلانشهر به توسعه زیرساخت‌ها با هدف بهبود وضعیت حمل و نقل عمومی در این دیار اختصاص یافته است.

محمد نورصالحی اظهارداشت: این رقم در مقایسه با تمام شهرهای کشور بالاتر و نشانگر اهمیت توسعه حمل و نقل عمومی در اصفهان است.

وی با بیان اینکه اجرای پروژه‌های ترافیکی و حمل و نقل عمومی در این دیار باید با شتاب بیشتری پیش برود، ادامه داد: شلوغی و کندی در عبور و مرور از مشکلات اصلی اصفهان محسوب می‌شود و کاهش آن مستلزم اجرای طرح‌های مرتبط است.

رییس شورای اسلامی شهر اصفهان با تاکید بر اینکه برای باز کردن گره‌های ترافیکی مصمم هستیم، اضافه کرد: با مشارکت و همکاری ارتش و پس از آن دانشگاه‌های اصفهان و علوم پزشکی، بخش جنوبی خیابان توحید ادامه می‌یابد تا شاهد باز شدن یکی از گره‌های اصلی ترافیکی باشیم.

نورصالحی با اشاره به بند "ت" تبصره ۶ بودجه ۱۴۰۲ با موضوع تعیین تکلیف ساختمان‌های بدون پروانه یا مخالف مفاد پروانه افزود: این مقوله تا اواسط مرداد در اصفهان اجرا خواهد شد و تا مشکل برخی از بناها رفع شود.

وی تصریح کرد: از آنجا که این موضوع قانونی درآمدی برای شهرداری به همراه خواهد داشت، لذا شهرداری باید برای اجرای هر چه زودتر آن اقدام کند تا درآمد حاصله برای اجرای پروژه‌ها به ویژه در بخش ترافیک و حمل و نقل عمومی هزینه شود.

اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار