مدیر شرکت آب منطقه ای اصفهان گفت: توسعه بهره برداری از منابع آب زیرزمینی محدوده مطالعاتی دشت های سمیرم، مهرگرد، کمه و قبرکیخا تا چهار سال آینده ممنوع شد.
حذف خودروهای بیش از ۱۵ سال بدنبال کاهش آلودگی و مصرف بنزین
تابناک: با توجه به اینکه همواره خودروهای فرسوده را مهمترین عامل آلودگی هوا و مصرف بالای بنزین اعلام کردند به طوری که مسئولان را نگران کرده است لازم است که به جای تصمیماتی از جمله افزایش قیمت مصرف بنزین، با اجرای جدی زوج و فرد کردن خودروها در تمام کلان شهر ها و همچنین حذف جذی خودروهای بیش از ۱۵ سال، اقدام عاجلی و موثری در این زمینه بردارند.
مدیر عامل شرکت بازرگانی دولتی ایران از خرید ۶ میلیون و ۸۰۵ هزار تن گندم در ۳۱ استان کشور خبر داد و گفت: شاهد رشد ۲۶۰ درصدی تولید دانه کلزا در کشور هستیم.
قاچاق، کمر تولید داخل را شکسته است!
تابناک: با نگاهی گذرا به بازار مصرفی متوجه خواهیم شد که بسیاری از بنگاه های اقتصادی کوچک و بزرگ که روزی چشم امید خانواده های شاغلین در آن بودند اما امروز به دلیل واردات بی رویه و معضل قاچاق رو به تعطیلی و یا ورشکستگی آورده اند که این امر نه تنها تبعات سنگینی را برای اقتصاد کشور دارد بلکه زمینه ساز معضلات اجتماعی هم شده است.
پانزدهمین نمایشگاه بین المللی ماشین آلات، یراق آلات و مواد اولیه صنایع چوب در اصفهان گشایش یافت.
برند لوکس هیوندای یعنی جنسیس برنامه‌های وسیعی برای گسترش سبد محصولات خود دارد. با تولید و عرضه‌ی سدان‌های لوکس G80 و g90، ثبت تجاری نام جدید باعث می‌شود جهت‌گیری جدید این خودروساز کره‌ای را حدس بزنیم.
توسعه بهره برداری منابع آب زیرزمینی دشت‌های سمیرم، مهرگرد، کمه و قبرکیخا در استان اصفهان ممنوع اعلام شد.
نمک گرانی مصالح ساختمانی روی زخم بازار راکد مسکن!
تابناک: در حالیکه بسیاری از مصالح پرمصرف در بخش ساخت و ساز مسکن از سوی تولیدکنندگان داخای تامین و روانه بازار می شود اما این روزها زمزمه گرانی این مصالح، فعالان بازار ساخت و ساز را به نگرانی انداخته است.
چادر مشکی؛ در صدر پارچه های قاچاق بازار ایران!
تابناک: عمده پارچه های چادری مشکی بازار، از مسیر قاچاق به مغازه ها راه پیدا کرده است و طبیعتا از پرداخت بسیاری از هزینه ها همچون مالیات و عوارض گمرک هم معاف بوده است حال در این شرایط قیمت پایین این محصول نفس تولید داخلی در پارچه مشکی را بریده است و تولیدکنندگان چادر مشکی ایرانی، شرایط رقابتی را کاملا نابرابر و به ضرر تولید میدانند.
سود 33 درصدی وام به تولیدکنندگان در شرایط رکود!
تابناک: سودهای بیش از 25 درصدی برخی موسسات مالی و اعتباری در برابر وام هایی که به بخش تولید داده اند ، سبب شده تا بازپرداخت اصل و سود تسهیلات تولید را به تعطیلی یا رکود نزدیک به مرگ نزدیک کند. در چنین شرایطی سرمایه گذاران جدید هم از ورود به بخش تولید سرباز می زنند و دیگر انگیزه ای برای حضور در بازار تولید و فروش نخواهند داشت.
صفحه  از ۴۹۳