tabnakostan

سرزمین سبا مدفون در دل تپه ماسه ها
تابناک: نشان برخی شهرها را باید از دل تاریخ جست‌جو کرد؛ورزنه شهر چادرسپیدان، قرنها تاریخ پرفراز و نشیب ایران را در کنار رازهایی مانند شهر افسانه‌ای سبا در قلب مهربانِ کویری خود جای داده است.
با ثبت نام 845 نفر؛
هر کرسی پارلمان شهری اصفهان 65 متقاضی دارد!
تابناک: رئیس کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات استان اصفهان گفت: در سطح استان اصفهان ۱۰ هزار و ۸۸۳ کاندیدا برای حضور در انتخابات شوراها در سطح استان اصفهان ثبت نام کردند.
از یازدهم فرودین؛
زاینده رود تا 20 خرداد میهمان اصفهان می ماند!
تابناک: حسین محمدرضایی با بیان اینکه به دلیل بارندگی‌های اخیر، آب زاینده رود با کمی تاخیر باز شد، اظهار داشت: آب هشتم فرودین ماه از سد باز می‌شود و صبح یازدهم فروردین ماه آب در زاینده رود جاری است.
شوق اصلاح طلبان بیش از اصولگراهاست؛
همه چهره های اصلاح طلب و مستقل داوطلب انتخابات شوراها در اصفهان
تابناک: فرمانداری اصفهان از روزهای اخیر میزبان چهره ها و شخصیت های مختلفی است که عزم حضور در انتخابات شورای شهر را کرده اند و بر همین اساس از میان دو جریان اصلاح طلب و اصولگرای اصفهان به نظر می رسد، سهم افراد مستقل و اصلاح طلب بیش از جناح رقیب است.
آهنگ توسعه در گوش نصف جهان می‌پیچد!
تابناک: برنامه های توسعه در اصفهان تا جایی پیش رفته است که علاوه بر هسته مرکزی شهر، محلات نیز رنگ و بوی تحول به خود دیده است و در کنار مگا پروژه های، طعم شیرین آبادانی به دورترین نقاط شهر هم رسیده است.
نرگس کلباسی تبرئه شد
تابناک: نرگس کلباسی اشتری بانوی نیکوکار ایرانی از اتهام به قتل تبرئه شد.
این غذاها را فقط در اصفهان می توانید بخورید!
تابناک:خورشت ماست، تاس کباب، ماش و قمری، حلیم بادمجان، کشک و بادمجان، شله بریانی زیره، قیمه ریزه، کوفته باقالی، یخمه (یخنی) تُرُش، کله جوش، گوشت و لوبیا، گوشت و عدس، اشکنه و غیره از معروف‌ترین غذاهای ناب شهر اصفهان هستند.
زیبایی های پنهان در نصف جهان!
تابناک: کیست که نام دل‌نواز اصفهان را یک بار شنیده باشد اما نام گز، ترمه، پارچه‌های قلم‌کار، صنایع دستی میناکاری و خاتمِ اصفهان از شنیده‌های وی جا مانده باشد و یا نقش جهانی که در دنیا میدانی همانند آن یافت نمی‌شود را نشاخته باشد
چگونه ارزان سفر کنیم؟
تابناک: یکی از ساده‌ترین راه‌های صرفه‌جویی سفر انتخاب زمانی به غیر از فصل‌های پرترافیک است، زیرا به طور خودکار در این ایام هزینه‌ها از قبیل هزینه اقامت در هتل، بلیط هواپیما و ... افزایش می‌یابند. برای مثال، تابستان گران‌ترین فصل برای سفر به اروپا است.
​مدير مجموعه تاريخي، فرهنگي و مذهبي تخت فولاد اصفهان:
17 هزار و 300 نفر گردشگر از تخت فولاد بازدید كردند
تابناک: مدير مجموعه تاريخي، فرهنگي و مذهبي تخت فولاد اصفهان گفت: از آغازين روزهاي نوروز تاكنون تعداد زائران تخت فولاد به 17 هزار و 300 نفر رسيده است.
نورزوگاه به دل کویر اصفهان رسید!
تابناک: جشن سنتی نوروزگاه به همت دوستداران میراث فرهنگی آران و بیدگل در خانه باغ تاریخی شاکر این شهرستان برگزار شد.
حضور خودروهای امدادی در مکان های اسکان مسافران!
تابناک: مسئول کمیته خدمات ستاد هماهنگی سفر شهر اصفهان گفت: اکیپ های سیار امداد خودرو در ستادهای هدایت و اسکان شهر و باغ فدک برای ارائه خدمات به مسافران حضور دارند.
با تور ارزان گردشگری کنید
تابناک: مسئول کمیته فرهنگی- تفریحی ستاد هماهنگی خدمات سفر شهر اصفهان گفت: تورهای گردشگری ارزان قیمت در باغ فدک برای جلوگیری از اتلاف زمان، دوری از ترافیک و استفاده حداکثری از مکان های دیدنی برای مسافران نوروزی در نظر گرفته شده است.
برف و باران تا شنبه در اصفهان می بارد!
تابناک : بررسی نقشه ها بیانگر فعال تر شدن سامانه بارش زا بر روی استان از روز پنجشنبه تا روز شنبه است.
پیشنهاد بهاری شهردار اصفهان به مسافران؛
اصفهان را با دوچرخه بگردید!
تابناک: امسال در ایام نوروز گردشگری با دوچرخه نیز تدارک دیده شده است و مسافران می توانند آثار تاریخی را با دوچرخه بازدید کنند.
ایجاد باغچه های گل در بیش از 150 نقطه پر تردد شهر اصفهان
تابناک: مدیر عامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری اصفهان گفت: باغچه های گل با طراحی های ویژه در بیش از 150 نقطه پر تردد شهر اصفهان ایجاد شد.
ورود مسافر به اصفهان تشدید می شود؛
آمار حوادث نوروزی اصفهان بسیار پایین بوده است
تابناک: طبق پیش بینی های هواشناسی امشب درجه هوای شهر به صفر می رسد لذا با توجه به برودت هوا در باغ فدک مسافری پذیرش نمی شود.
دختر شهرضایی برای انتقام جویی روی خانواده اش اسید پاشید!
تابناک: جهانگیر کریمی در خصوص آخرین وضعیت پرونده اسیدپاشی در شهرضا اظهار داشت: متهم این حادثه دستگیر و به جرم خود اعتراف کرده است.
مسافران با احتیاط برانند!
جاده های غربی اصفهان لغزنده شد/ برف با سال نو آمد!
تابناک: شهرستان های بوئین میاندشت، فریدونشهر، فریدن و خوانسار در استان اصفهان در آستانه سال نو، در پی تغییرات جوی و بارش برف سفیدپوش شدند.
رهبر انقلاب در پیام نوروزی 1396:
شعار امسال را «اقتصاد مقاومتی: تولید - اشتغال» قرار میدهم/ آنچه انجام گرفته، با انتظار مردم و ما فاصله‌ زیادی دارد/ ملّت ایران بحمدالله در طول سال یک امنیّت پایدار را تجربه کرد
تابناک: من از وضع مردم مطلع هستم، بنابراین تلخی کام مردم به‌ویژه طبقه ضعیف را از مشکلات اقتصادی همچون «گرانی، بیکاری، تبعیض‌ها و نابرابری‌ها و آسیبهای اجتماعی» با همه‌ی وجود حس می‌کنم.
اولويت اسكان در شهر اصفهان با کدام مکان هاست؟
تابناک: جانشین رئیس ستاد هماهنگی خدمات سفر شهر اصفهان گفت: از پنج شنبه هفته گذشته تاکنون 99 هزار نفر در محل های ستاد اسکان خدمات سفر شهر اصفهان اسکان یافتند.
پیام نوروزی شهرداری اصفهان:
همراهی نسیم عطر آگین فاطمی با نفس های تازه بهاری را تبریک می گویم
تابناک: ایرانیان عزیز، بار دیگر، سایه مهربان بهار، بر اصفهان، این شهر جهانی خلاق و شهره به فرهنگ، هنر و صنایع دستی گسترده شد.
ثبت‌نام انتخابات شوراهای شهر و روستا در اصفهان آغاز شد
تابناک: داوطلبان انتخابات شورای اسلامی شهر از امروز ۳۰ اسفند تا ۶ فروردین می توانند با حضور در فرمانداری اصفهان ثبت نام کنند.
تدارک همه نوع اتوبوس برای تفریح مسافران اصفهان!
تابناک: برای تفریح هرچه بیشتر مسافران نوروزی اصفهان، اتوبوس های گردشگری، سینما، کتابخانه و شادمانه در سطح شهر مستقر شده است.
با حضور 49 هزار مسافر در اصفهان؛
بیشتر میهمانان اصفهان در ستادهای خدمات سفر اسکان یافتند
تابناک: از پنج شنبه هفته گذشته تاکنون ۴۹ هزار نفر در محل های ستاد اسکان خدمات سفر شهر اصفهان مستقر شده اند.
کرانچار سرمربی سپاهان شد
تابناک: سرمربی کروات رسما جانشین عبدالله ویسی در تیم فوتبال سپاهان شد.
بهار، کجا برویم؟
تابناک: شاید فصل بهار را بتوان بهترین زمان برای سفرکردن دانست. به همین بهانه، به سراغ جذاب‌ترین مقاصد گردشگری در فصل بهار رفتیم.
از اتوبوس مرگ تا وداع با آیت الله!
تابناک: سال 95 درحالی به پایان می رسد که ایران حوادث مهمی را تجربه کرد.
فرماندار اصفهان:
اصفهان در پنجمین انتخابات شوراها تنها ۱۳ نماینده دارد
تابناک: بر اساس سرشماری ۹۵، جمعیت شهر اصفهان 1961260 نفر است لذا شهر اصفهان در پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی، تنها ۱۳ نماینده دارد.
اسید پاشی به یک خانواده چهار نفره در شهرضا
تابناک: یک خانواده چهار نفره در شهرضا به دلیل اسیدپاشی در بیمارستان سوانح سوختگی اصفهان بستری شدند.
یادداشت
95، سالی پر از هیاهو
محمد جواد جمالی
سرنوشت رصدخانه فرهنگی!
یاداشت از محسن شکوری
عزاداری محسنیه آری یا نه؟!
حجت‌الاسلام محمدرضا زائری
تو هم بپر مسعود اما لگد نزن!
يادداشتي از مهدي هژبري درباره حرف هاي جديد مسعود شجاعي؛
حافظ بیت‌المال کیست؟
محمدکاظم انبارلویی