tabnakostan

هشدار بازرسی اصناف به تولیدکنندگان؛
به داد گز اصفهان نرسیم، گز بلداجی جایگزین خواهد شد!
تابناک: مدیربازرسی و نظارت اصناف استان اصفهان با بیان اینکه اگر به داد گز اصفهان نرسیم، گز بلداجی جایگزین آن خواهد شد و این در حالی که اغلب کم فروشی‌ها و عدم تطابق وزن واقعی گز با روی کارتن از گزبلداجی است.
فرهادی بار دیگر اسکار گرفت!
تابناک: فیلم «فروشنده» ساخته اصغر فرهادی کارگردان اصفهانی موفق به کسب جایزه بخش بهترین فیلم خارجی در هشتاد و نهمین مراسم اهدای جوایز آکادمی علوم و هنرهای سینما (اسکار) شد.
وزارت علوم دستور داد؛
لغو و انحلال مجوز پژوهشگاه شاخص پژوه در اصفهان!
تابناک : وزارت علوم در نامه ای مجوز پژوهشگاه شاخص پژوه را لغو و انحلال آن را اعلام کرد.
امام جمعه اصفهان:
تغییر فرماندار اصفهان انشاالله خیر بوده است!
تابناک: امام جمعه اصفهان با اشاره به اینکه شنیده‌ها حاکی از عدم رضایت برخی‌ها از تغییر فرماندار اصفهان است، ابراز داشت: انشالله که این اتفاق خیر بوده و مصلحتی در کار است.
فرماندار اصفهان تغییر کرد
فرماندار خمینی شهر گفت: چیزهایی در خصوص انتخابم به عنوان فرماندار اصفهان شنیده‌ام اما هنوز نمی‌توانم تایید کنم.
شهرهای خطرناک برای سفر!
تابناک: در حالی که رسانهٰ‌‌ها روی شهرهای مرزی بین آمریکا و مکزیک تمرکز کرده‌اند، مکزیکوسیتی بخاطر خشونت در مقابل مسافران تنها، از جمله کتک زدن، تجاوز و حتی آدم‌ربایی شناخته شده است.
گردشگران کمتر به امریکا سفر می کنند!
تابناک:بر اساس اطلاعات منتشر شده از سوی اپلیکشن‌های جستجو و رزرو هواپیما در اینترنت، شمار گردشگرانی که که مقصد آمریکا را به عنوان یک مقصد گردشگری جستجو کرده‌اند در هفته‌های پس از انتخاب «دونالد ترامپ» به عنوان رئیس جمهور و صدور فرمان مهاجرتی با کاهش رو به رو بوده است.
قلعه تاریخی شاه دژ محصور در میان دکل های فلزی!
تابناک: نکته مهم در این میان ساخت خط دوم تله کابین از دامنه کوه به سمت قلعه شاه دژ در طول سال‌های گذشته است که گرچه دسترسی راحت به شاه‌دژ یکی از دلایل ساخت این غول شهری ذکرشده بود اما حریم این قلعه تاریخی را مورد تهدید قرار داده است.
به بهانه سپندارمذگان؛
روز عشق و زمین در ایران زمین!
تابناک: سپندارمزد لقب ملی زمین است. یعنی گستراننده، مقدس، فروتن. زمین نماد باروری است چون با فروتنی، تواضع و گذشت زندگی را به همه زیست‌مندان هدیه می‌کند. به همین دلیل در فرهنگ باستان اسفندگان (اسپندگان) را به‌عنوان نماد تمایلات مادرانه و باروری می‌پنداشتند.
چرا شاه عباس اجازه نداد کلیساهای اصفهان شبیه ارمنستان ساخته شود؟
تابناک: این کلیساها اکثراً دارای گنبدهای کوچک قوسی شکل اند و کلیساهایی که گنبد بزرگ دارند از شیوه ی معماری مساجد استفاده کرده اند. این گنبدهای بزرگ دوجداره اند در حالی که در معماری ارمنی گنبدها به صورت یک جداره طراحی می شوند.
تابناک: جمعی از رستوران‌داران شکایتی را از اداره مالکیت صنعتی به دلیل آنچه آنها انحصاری کردن یک غذای محلی (اکبر جوجه) به نام یک فرد خاص عنوان کردند به کمیسیون اصل ۹۰ مجلس ارائه دادند.
حریم 113 اثر تاریخی اطراف مسجد جامع اصفهان تصویب شد
تابناک: حریم 125 اثر ملی در محور فرهنگی و تاریخی اصفهان و کاشان مصوب شد.
با حضور 74 مشارکت کننده رقم خورد؛
رقابت برندهای خارجی و داخلی لوازم خانگی در یک نمایشگاه 9 هزار متری!
تابناک: 74 مشارکت کننده این نمایشگاه در 9000 مترمربع فضای نمایشگاهی به ارایه نمونه های جدید محصولات و خدمات خود می پردازند.
کمک میلیاردی پزشکان اصفهانی به نیازمندان
تابناک: امسال تاکنون همچنین 350 میلیون ریال هزینه خدمات پزشکی و درمانی شامل ویزیت ، جراحی و بستری فرزندان یتیم وسرپرست از کارافتاده را این پزشکان نیکوکار پرداخت کردند.
آموزش رانندگی با چاشنی خالی کردن جیب!
تابناک: اینکه چه ارگانی یا چه کسانی باید نظارت کند بر پول های بی رویه ای که آموزشگاه دریافت می کنند و به اسم قانون تمام می کنند که حتی اگر قانون هم اینگونه باشد نیاز به تجدید نظر دارد.
مدیرعامل سازمان میادین میوه و تره بار:
به درخواست مردم، بازارهای روز کوثر را افزایش دادیم
تابناک: مدیرعامل سازمان میادین میوه و تره بار و ساماندهی مشاغل شهرداری اصفهان از علل اصلی گسترش بازارهای روز کوثر را درخواست‎های مردمی اعلام کرد.
رشد خشونت های خانگی در اصفهان!
تابناک: در چند سال اخیر به گفته کارشناس دفتر امور آسیب دیدگان اجتماعی بهزيستي استان اصفهان با رشد خشونت های خانگی در اصفهان مواجهیم که بیشترین خشونت ها همسر آزاری و کودک آزاری است.
تعداد دانش آموزان معتاد در اصفهان کمتر از میانگین کشوری
تابناک: مشاور دبیرکل و مدیرکل دفتر تحقیقات و آموزش ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور گفت: تجربه مصرف مواد مخدر در دانش‌آموزان اصفهانی پائین‌تر از میانگین کشوری
نامه تند فرخ نژاد به مسعود فراستی!
تابناک: داری چیکار می کنی با خودت مرد؟ کجا داری میری؟ خدا شاهده دلم گرفت، نوشتن جون کلامو ادا نمیکنه، اینی که میگم به ولله تحقیر توش نیست ولی دلم به حالت سوخت، با خودم گفتم اگه قراره پیر شیم و غم نون به آدم فروشی بکشونتمون، بارالها خودت ترتیب مونو بده!.
پزشکان زیرمیزی بگیر با حکم تعزیرات محکوم شدند
تابناک: با اجرای طرح تحول سلامت، دریافت زیرمیزی از بیماران توسط پزشکان جرم شناخته شد که در همین راستا تعزیرات حکومتی استان اصفهان در این میان سه تن از پزشکان را محکوم کرد.
رسول صدرعاملی:
قالب فیلم های جشنواره حسنات برگرفته از حرکت اجتماع است
تابناک: آنچه در دوره های گذشته شاهد بودیم و امسال تبلور بیشتری می یابد اینکه سینما آینه و بازتابی از جامعه است و به همین دلیل در این سال قالب فیلم های فجر مملو از تلخی و فقر اندوه و غیره بود که البته اشکالی هم نداشت، همانطور که در جشنواره حسنات نیز قالب فیلم ها برگرفته از حرکت اجتماع بود.
تیشه به ریشه درختان تاغ آران و بیدگل توسط قاچاقیان!
تابناک: بیش از 3 هزار اصله درخت تاغ توسط قاچاقچیان در آران و بیدگل قطع شد که با این روند تیغه به ریشه این نوع از درختان زده میشود.
نجات مرد 45 ساله از دل چاه توسط آتش نشانان
تابناک:پس از رسیدن اکیپ به محل شاهدگیر افتادن شخصی 45 ساله داخل چاه به عمق 20 متری بودند که بلافاصله با استفاده از بروزترین تجهیزات امداد و نجات چاه نسبت به برپایی کارگاه عملیاتی اقدام و با فرود یکی از پرسنل عملیاتی به داخل چاه در کمترین زمان ممکن نسبت به بالاکشی شخص مذکور اقدام و مورد رفع خطر شد.
بی اخلاقی ها و کسادی در بازارهای اصفهان
تابناک: بحران های اقتصادی از یک سو و از سوی دیگر نبود فرهنگ مشتری مداری و روابط اجتماعی مطلوب با خریدار از سوی دیگر عدم رونق کسب و کار در بین بازاری ها را به وجود آورده است.
در حاشیه یک خداحافظی مطرح شد؛
شباهت دادن مدیران غیر سیاسی به سیب‎زمینی/ آفت مدیریت در کشور/ مدیرانی که پس از عزل صراحت کلام پیدا می‎کنند
تابناک: مدیر کل سابق ثبت احوال استان اصفهان که همچون سایر مدیران پس از عزل و در مراسم تودیع و معارفه پس از یک عمر احتیاط کار، صراحت کلام پیدا می‎کنند و آن روی سکه خود را نشان می‎دهند، مدیران غیر سیاسی خود را مشابه سیب زمینی دانستند.
استیضاح شکست خورد / آخوندی وزیر راه باقی ماند
تابناک: عباس آخوندی از استیضاح مجلس نجات یافت و توانست همچنان در سمت وزیر راه و شهرسازی باقی بماند/ موضوع استیضاح آخوندی مهرماه سال گذشته نیز مطرح شد که مجلس به او برای دومین بار رای اعتماد داد.
استیضاح وزیر راه / اظهارات موافقان و مخالفان!
تابناک: از مجموع وقت دو ساعته نمایندگان و وقت سه ساعته وزیر، دو فرصت 15 دقیقه ای برای نمایندگان موافق اختصاص می‌یابد و وزیر هم می‌تواند حداکثر یک ساعت وقت خود را به یک یا دو نماینده از نمایندگان موافق اختصاص دهد.
حاج رحیمیان از ثبت احوال اصفهان رفت!
تابناک: مراسم تکریم و پاسداشت مدیر کل اسبق ثبت احوال استان و معارفه مدیر کل جدید پیش از ظهر امروز در سالن کتابخانه مرکزی شهرداری اصفهان برگزار شد.
قابلیت های آیفون 8 چیست؟
تابناک: شرکت اپل قصد دارد تا در آیفون 8 برای باز شدن قفل صفحه از فناوری تشخیص چهره به جای اسکنر اثر انگشت استفاده کند.
انجمن کشاوری پیگیری می کند؛
تقلب در انتخابات نظام صنفی کشاورزی اصفهان!
بدنبال انتشار کلیپی از تقلب در انتخابات نظام صنفی کشاورزی اصفهان توسط خانه کشاورزی اصفهان، انجمن حمایت از کشاورزان استان به نظام صنفی کشاورزی شکایت و پیگیر پاسخگویی به آن شد.
یادداشت
سرنوشت رصدخانه فرهنگی!
یاداشت از محسن شکوری
عزاداری محسنیه آری یا نه؟!
حجت‌الاسلام محمدرضا زائری
تو هم بپر مسعود اما لگد نزن!
يادداشتي از مهدي هژبري درباره حرف هاي جديد مسعود شجاعي؛
حافظ بیت‌المال کیست؟
محمدکاظم انبارلویی
چرا راهپيمايي اربعين مهم است؟
محسن مهديان - روزنامه نگار