فرمانده انتظامی استان اصفهان روند سرقت را در استان اصفهان رو به کاهش دانست و گفت: در ۵ ماه گذشته جرایم خشن در این استان ۷۴ درصد کمتر از مدت مشابه پارسال شده است.
کد خبر: ۹۹۵۱۱۷
تاریخ انتشار: ۲۹ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۱ 20 September 2021

سردار میر حیدری در نشست مشترک فرماندهی انتظامی و مدیرکل صداوسیمای مرکز اصفهان و معاونان این مرکز، برخورد نکردن متناسب با جرم و مجرم را از مهمترین دلایل وقوع جرم در جامعه دانست و افزود: لازم است مجلس قوانین متناسب با آن وضع کند.
وی آگاه سازی، اقناع سازی و مشارکت عمومی را سه مولفه مهم کاهش جرم در جامعه دانست و گفت : با تولیدات رسانه‌ای می‌توان به موفقیت‌هایی در این زمینه دست یافت.
فرمانده انتظامی استان اصفهان افزود: اجتماعی کردن پدیده اعتیاد از برخورد‌های قهری اثر بخش‌تر است و این فرهنگ سازی در رسانه‌ها می‌تواند به بهبود بیماران کمک کند.
سردار میر حیدری، احساس امنیت را از خود امنیت مهم‌تر برشمرد و گفت: توصیه همیشگی پلیس به مردم در حوزه سرقت توجه به راهکار‌های پلیس است و همیشه تاکید شده است مردم از نگهداری وجه نقد و طلا در منزل خود داری کنند.
مدیر کل صداو سیمای مرکز اصفهان هم در این نشست با قدردانی از تلاش‌های نیروی انتظامی درفراهم کردن نظم و امنیت در جامعه گفت: تا پایان امسال دو مستند از شهدای نیروی انتظامی استان در صداوسیمای استان ساخته خواهد شد.
بهرام عبدالحسینی با اشاره به اینکه در دوره جدید رسانه‌های دیجیتال و شبکه‌های اجتماعی اقناع سازی مخاطب سخت شده است، افزود: مخاطب از بین روایت‌های مختلف قدرت گزینشگری دارد و به سادگی یک روایت را قبول نمی‌کند و سرعت عمل و شفاف سازی می‌تواند به اقناع مخاطب کمک کند.
همچنین در این نشست روسای مختلف فرمانده انتظامی استان دیدگاه‌های خود را مطرح کردند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار