اصفهان - فرهنگی
اوقات فراغت به عنوان دلپذیرترین لحظات زندگی تاثیر بسیاری در شکل‌گیری شخصیت و هویت نوجوانان و جوانان در راستای سازندگی جامعه دارد که این مهم در تابستان امسال در اصفهان با رویکرد «تربیت بدون توقف» دنبال می‌شود.
ظرفیت دادگستری اصفهان برای حفاظت از میراث‌ فرهنگی به کار گرفته می‌شود
رئیس‌کل دادگستری استان اصفهان گفت: تمام ظرفیت این نهاد برای حفاظت از میراث‌ فرهنگی و توسعه گردشگری استان به کار گرفته می‌شود.
سرپرست اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان کاشان گفت: عملیات مرمت تیمچه تاریخی صباغ در بازار بزرگ کاشان با صرف اعتبار چهار میلیارد ریال به پایان رسید.
معروف است که با هر زخمه کلنگ بر دل زمین اصفهان بخشی از تاریخ سر برمی آورد؛ تجربه ای که همه اصفهانی‌ها در هر سن و سالی بارها با آن روبرو شده اند که آخرین نمونه آن عملیات عمرانی بدون حضور کارشناسان میراث در منطقه کمرزرین بود؛ اکنون نیز متخصصان و دوست‌داران میراث فرهنگی معتقدند کاوشهای کارشناسان تیم مدیریت شهری در این منطقه از ضعف عملیاتی باستان شناسی تخصصی رنج می‌برد.
28 فیلم در چهاردهمین جشنواره فجر اصفهان اکران می شود
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان گفت: در چهاردهمین جشنواره فیلم فجر اصفهان، ۱۶ فیلم در بخش «سودای سیمرغ» و ۱۲ فیلم در بخش «نگاه نو» اکران خواهد شد
فریادی که در بايد در باد به گوش همه برسد
نمایش انگشتر و چاه در تالار هنر به روی صحنه رفته است .
معرفی مدیرکل جدید ارشاد استان اصفهان
در مراسمی سید مهدی سیدین نیا به عنوان مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان معرفی شد.
آغاز به کار هفتمین المپیاد فیلمسازی نوجوانان ایران در اصفهان
هفتمین المپیاد فیلمسازی نوجوانان ایران در اصفهان آغاز به کار کرد.
سرقت چند شیء موزه هنرهای تزئینی ایران در اصفهان
سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اصفهان گفت: سارقی که صبح امروز قصد ورود به مخرن موزه هنرهای تزئینی ایران در اصفهان را داشت، چند شیء معاصر دارای ارزش هنری این گنجینه را به سرقت بُرد.
نخستین «جشنواره ملی صدای شهر» در ایستگاه پایانی
نخستین جشنواره ملی رادیویی «صدای شهر» که در دو بخش حرفه‌ای و مردمی با همکاری شهرداری اصفهان و صدا و سیمای مرکز اصفهان برگزار شد، شامگاه پنجشنبه ۲۱ دی‌ماه با معرفی نفرات برتر در اصفهان به کار خود پایان داد.