میزان بستری بیماران کرونایی در استان اصفهان از ۲ هفته گذشته روند کاهشی به خود گرفت و بر اساس آخرین رنگ‌بندی همه‌گیری کووید-۱۹ از ۲۷ شهریور جاری از وضعیت قرمز و بسیار پر خطر خارج شد.
کد خبر: ۹۹۴۵۶۴
تاریخ انتشار: ۲۷ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۸ 18 September 2021

بر اساس آخرین رنگ‌بندی همه‌گیری کووید-۱۹ در زمان حاضر هیچ شهری در استان اصفهان در وضعیت قرمز قرار ندارد و از ۲۸ شهرستان، فقط ۲ شهرستان خور و بیابانک و بویین میاندشت در وضعیت زرد (خطر متوسط) و سایر مناطق در وضعیت نارنجی ( پر خطر) قرار دارند.

تعداد بیماران بستری کرونایی در بیمارستان های اصفهان در موج پنجم کرونا به رکورد جدیدی در ۲ سال گذشته رسید و به بیش از سه هزار و ۶۰۰ نفر در اوائل شهریور امسال افزایش یافت اما با گذر از قله این موج از حدود ۲ هفته گذشته روند بستری نزولی شد و در زمان حاضر حدود ۲ هزار و ۶۰۰ بیمار دارای علائم کرونا در بیمارستان های استان بستری هستند.

همچنین شمار بیماران جدید بستری در موج پنجم کرونا نیز در اصفهان به اعداد بی سابقه ۵۰۰ تا ۶۰۰ نفر در روز رسید و همین امر تاثیر بسزایی در تکمیل سریع ظرفیت بیمارستان های استان داشت.

بیماران بدحال و بستری در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان ها نیز در موج پنجم کرونا در استان اصفهان به بیش از ۴۰۰ نفر رسیدند و شمار مرگ و میر ناشی از کرونا تا ۶۰ نفر در روز نیز افزایش یافت.

بر اساس آخرین گزارش دانشگاه علوم پزشکی اصفهان حدود دو هزار و ۶۰۰ بیمار دارای علائم کرونا در بیمارستان‌های استان اصفهان بستری هستند که از میان آنها ۴۵۴ بیمار در بخش مراقبت های ویژه (ICU) تحت درمان قرار دارند.

همچنین شمار بیماران جدید بستری شده حدود ۴۰۰ نفر و از میان تست های کرونا حدود ۳۳ درصد مثبت است.

 

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار