تفاهم نامه مشارکت در ایجاد و تکمیل تاسیسات آبرسانی مجتمع روستایی دولت آباد و مناطق عشایرنشین کوگانک شهرستان چادگان به امضای مدیران ارشد آبفا و اداره کل امور عشایر استان اصفهان رسید.
کد خبر: ۹۸۳۶۶۴
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۳:۲۱ 04 August 2021

بر اساس این تفاهم نامه با صرف هزینه ای بالغ بر 72 میلیارد ریال و اجرای 33 هزار و 500 متر خط انتقال با قطرهای مختلف، احداث یک مخزن بتونی با ظرفیت 100 متر مکعب، یک مخزن 20 متر مکعبی کامپوزیتی و حفر و تجهیز یک حلقه چاه، آب شرب پایدار جمعیتی بالغ بر 1420 نفر از عشایر و روستائیان مناطق کوگانک و مجتمع های آبرسانی روستایی دولت آباد ها، خرسانک ها و حرمانک ها در شهرستان چادگان تامین می شود.

این طرح قرار است در مدت سه سال و با مشارکت 68 درصدی شرکت آب و فاضلاب و 32 درصدی اداره کل امور عشایر استان اصفهان اجرا شود .

مدیرعامل آّبفای استان اصفهان در آیین امضای این تفاهم نامه با بیان این که پس از یکپارچه سازی شرکت های آب وفاضلاب شهری و روستایی فاصله خدمات رسانی به روستائیان از لحاظ کمی و کیفی رو به کاهش است اظهار داشت: یکی از دغدغه های آبفای اصفهان چگونگی خدمات رسانی مطلوب به عشایر زحمت کش در استان است.

هاشم امینی اعلام کرد: آبفای استان اصفهان در شهرستان های فریدونشهر، سمیرم، چادگان و جرقویه که سکونتگاه عشایر است، زیرساخت های لازم را برای دسترسی این قشر مولد اقتصادی به آب شرب سالم و بهداشتی در دستور کار قرار داده است .

وی با اشاره به  ارتقا سطح خدمات آبفای اصفهان  به عشایر تصریح کرد: در سکونتگاه های عشایر در استان حداقل باید یک شیر برداشت آب نصب شده باشد تا دسترسی این قشر به آب شرب سالم و بهداشتی به راحتی صورت گیرد.

درادامه این مراسم مدیرکل امور عشایر استان اصفهان  به نقش اقتصادی جامعه عشایری در چند دهه گذشته پرداخت و گفت: به رغم نقش عشایر در توسعه اقتصادی کشور، سهم آنان در برخورداری از خدمات، مناسب نبوده است و  عشایر خواهان دسترسی پایدار به آب، راه، سوخت و بهداشت هستند.

مختار اسفندیاری گفت: در یک سال گذشته با یکپارچه سازی شرکت های آب و فاضلاب شهری و روستایی، نهایت همکاری در زمینه خدمات رسانی آبفا به عشایر در سطح استان صورت گرفته است.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پرطرفدارترین عناوین