سخنگوی ستاد تنظیم بازار اصفهان گفت: با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته توسط مجموعه و کارگروه مدیریت استان تا چند روز آینده مرغ با قیمت مصوب توزیع می‌شود.
کد خبر: ۹۴۴۹۷۷
تاریخ انتشار: ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۳:۰۹ 01 March 2021

اسماعیل نادری در حاشیه جلسه کارگروه ستاد تنظیم بازار استان در استانداری اظهار کرد: مجموعه مدیریت استان طی هفته‌های اخیر تلاش بسیاری برای کنترل قیمت مرغ داشت و در برخی از شهرستان‌ها توزیع با نرخ مصوب از روز گذشته آغاز شد که جا دارد از مدیران آن شهرستان‌ها تشکر کرد.
وی ادامه داد: در روزهای گذشته متاسفانه برغم تلاش‌های صورت گرفته قیمت مرغ با افزایش مواجه شد و نگرانی‌هایی را در مردم بوجود آورد که از این بابت از مردم استان عذرخواهی می‌کنیم ولی این گرانی مختص استان نبود بلکه در کل کشور وجود داشت.
سخنگوی ستاد تنظیم بازار استان اصفهان با اشاره به شناسایی عوامل گرانی مرغ و برنامه‌ریزی برای کاهش قیمت، افزود: امروز قیمت مرغ کاهش چشمگیری نسبت به روزهای گذشته داشت ولی تا نرخ مصوب فاصله وجود دارد و برنامه‌ریزی‌هایی صورت گرفته تا طی روزهای آینده، مرغ با نرخ مصوب ۲۱۵ هزار ریال عرضه شود.
وی اضافه کرد: در همین راستا اعلام شد خروج مرغ از استان صرفا با مجوز دامپزشکی و با استعلام جهاد کشاورزی امکان‌پذیر است و نیروی انتظامی نیز در کنترل مرزهای استان اهتمام ویژه دارد.
نادری اظهار کرد: زنجیره تامین به زنجیره‌های تامین و توزیع تعمیم پیدا خواهد کرد تا مرغ از طریق این زنجیره‌ها خرید و فروش شود و در نهایت به مصرف کننده واقعی برسد و از این طریق کنترل و نظارت در استان بیشتر شود.
وی افزود: همچنین امروز مصوب شد کشتارگاه‌ها و مرغداری‌هایی که اطلاعات آنها در سامانه‌های اعلام شده از جمله سامانه رهتاب وارد نشود، به تعزیرات معرفی شوند و در عین حال اگر مستندات تولید و تحویل مرغ  با قیمت مصوب را به جهاد کشاورزی استان و شهرستان تحویل ندهند، سامانه بازارگاه آنها غیرفعال و نهاده‌های مورد نیاز آنها در فصل بعدی جوجه‌ریزی از سوی جهاد کشاورزی تامین نخواهد شد.
نادری با اشاره به دغدغه‌مندی مردم نسبت به تامین مایحتاج خود با قیمت مصوب، ادامه داد: از فرمانداران، دستگاه نظارتی، قضایی و انتظامی انتظار می‌رود در راستای مصوبات کارگروه تنظیم بازار در جهت جلوگیری از افزایش قیمت‌ها به ویژه قیمت مرغ اقدام لازم داشته باشد.
وی خاطرنشان کرد: بر اساس مصوبات امروز بازرسی اصناف و صمت با شدت بیشتر ادامه خواهد داشت‌.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار