رئیس اداره امور قرآنی اوقاف و امور خیریه استان اصفهان:
رئیس اداره امور قرآنی اوقاف و امور خیریه استان اصفهان گفت: طرح سنجش، ارزیابی و تربیت داوران قرآن همزمان با سراسر کشور در استان اصفهان نیز اجرا می‌شود.
کد خبر: ۹۳۵۰۴۸
تاریخ انتشار: ۰۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۳:۴۶ 25 January 2021

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان، حجت الاسلام مهدی طاهری با اشاره به طرح جدید سازمان اوقاف و امور خیریه در خصوص سنجش، ارزیابی و تربیت داوران قرآن در کشور و به تبع آن در استان اصفهان اظهار داشت: این طرح در استان آغاز شده است.
وی با بیان اینکه ثبت نام متقاضیان برای مشارکت در این طرح از 24 دی آغاز و تا 24 بهمن ماه ادامه دارد، تصریح کرد: متقاضیان می‌توانند با استفاده از سامانه my.oghaf.ir برای ثبت نام اقدام کنند.
رئیس اداره امور قرآنی اوقاف و امور خیریه استان اصفهان با بیان اینکه داشتن شرایط لازم برای ثبت نام در این دوره آموزشی در فراخوان این دوره اعلام شده است، تصریح کرد: برای مثال برای بخش حفظ متقاضیان باید حافظ کل قرآن باشند.
وی با بیان اینکه پس از تکمیل مراحل ثبت نام آموزش در فضای مجازی برای متقاضیان آغاز می‌شود، اضافه کرد: این آموزش‌ها در هفت بخش صحت و حفظ، تجوید، وقف و ابتداء، صوت، لحن، هماهنگی با حسن اجرا، لحن ویژه همخوانی و همسرایی ارائه می‌شود.
حجت الاسلام طاهری با بیان اینکه ثبت نام متقاضیان برای دوره آموزشی سنجش، ارزیابی و تربیت داوران قرآن در کشور در دو بخش خواهران و برادران انجام می شود، تصریح کرد: این آموزش‌ها در چهار سطح شهرستانی، استانی، سراسری و ملی ارائه می‌شود.
وی گفت: ارتقای کیفیت علم یو فنی داوران فعلی کشور، شناسایی، آموزش و تربیت داوران جوان و هدایت استعدادهای جدید به سمت داوری مسابقات قرآن کریم و ایجاد شرایط یکسان برای بهره مندی همه علاقمندان به داوری مسابقات قرآن را از اهداف برگزاری سنجش، ارزیابی و تربیت داوران قرآن در کشور است.
رئیس اداره امور قرآنی اوقاف و امور خیریه استان اصفهان با بیان اینکه در حال حاضر 10 داور بین المللی در استان اصفهان وجود دارد، اضافه کرد: در سطح ملی نیز در استان اصفهان داوران قرآنی زیادی وجود دارد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار