اداره توسعه فرهنگ سلامت در گامی دیگر برای تحقق رسیدن به خانواده های سالم ایرانی به تولید سه مجموعه ویدئویی با عناوین "سلامت باش" ، "سبک زندگی سالم در دوره کرونا" و "با بازی" اقدام کرده است.
کد خبر: ۹۳۱۱۶۹
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۹ 10 January 2021

رئیس اداره توسعه فرهنگ سلامت با بیان این مطلب گفت: مجموعه "سلامت باش" با محتوای سلامت پیشگیری از بیماری ها، تاکنون در 10 قسمت ویدئویی 2 الی 3 دقیقه ای تهیه شده که به معرفی بیماری های غیر واگیر مانند فشار خون، دیابت، چربی خون، بیماری های قلبی عروقی و همچنین توضیح درخصوص خواص میوه و سبزیجات پرداخته و راههای پیشگیری از ابتلا به این بیماری ها را متذکر می شود.

فریناز تولائیان افزود: با توجه به همه گیری ویروس کرونا، خانواده ها و به ویژه کودکان مجبور به قرنطینه در منزل هستند و همین امر سطح آستانه تحمل والدین و بچه ها را به شدت پایین آورده و خشم درونی آنها را برافروخته که در همین راستا اداره توسعه فرهنگ سلامت سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان به تهیه مجموعه "با بازی" اقدام کرده است.

وی ادامه داد: مجموعه "با بازی" شامل کلیپ‌ های دو دقیقه ای با موضوع آموزش بازی های حرکتی بوده که توسط کارشناس علوم تربیتی ارائه شده و امکان انجام آنها در محیط منزل و با کمترین امکانات وجود دارد.

تولائیان اظهار کرد: مجموعه ویدئویی "با بازی" پاییز امسال در 12 قسمت تهیه و منتشر شد و تولید و انتشار آن ویژه زمستان نیز در دست اقدام است.

رییس اداره توسعه فرهنگ سلامت گفت: یکی دیگر از مواردی که با آمدن ویروس کرونا باید به آن توجه کرد تغییر سبک زندگی خانواده ها و مردم است؛ لذا اداره توسعه فرهنگ سلامت سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان در گامی دیگر مجموعه کلیپ های 4 تا 5 دقیقه ای را در 10 قسمت با موضوع "سبک زندگی سالم در دوره کرونا " تولید و منتشر کرده است.

وی افزود: کارشناس طب ایرانی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در این مجموعه ویدئویی پیرامون تغذیه، ورزش، سلامت روان و پیشگیری از ابتلا به بیماری کرونا راهکارهای مفیدی ارائه می دهد.

وی خاطرنشان کرد: هر یک از این مجموعه های ویدئویی به صورت هفتگی در شبکه های اجتماعی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان از جمله صفحه اینستاگرام اصفهان فرهنگ به نشانی isfahanfarhang و اینستاگرام اداره توسعه فرهنگ سلامت به آدرسSalamat.bashh منتشر می شوند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار