معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری با بیان اینکه صنعت فرش کشور از واردات ماشین آلات بی نیاز می شود، گفت: حوزه فناوری روی فرش ماشینی متمرکز شده است و داخلی‌سازی ماشین‌آلات، تجهیزات و تولید مواد اولیه که رقم واردات آن قابل توجه است را مورد توجه قرار داده تا این صنعت در داخل کشور ایجاد شود.
کد خبر: ۹۱۲۴۵۷
تاریخ انتشار: ۰۶ آبان ۱۳۹۹ - ۲۰:۳۳ 27 October 2020

سورنا ستاری در حاشیه بازدید از یک شرکت دانش‌بنیان در آران و بیدگل افزود: کاشان و آران و بیدگل قطب تولید فرش ماشینی کشور محسوب می‌شوند و چند شرکت دانش‌بنیان نیز تا کنون اقدام به تولید قطعات دستگاه‌های فرش ماشینی کرده‌اند.

وی با تاکید بر حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان در راستای تحقق هدف‌ها بیان کرد: ایران اسلامی البته دارای ظرفیت‌های فوق‌العاده صنعتی است که می‌تواند کل تجهیزات و قطعات مورد نیاز را در داخل کشور تولید کند.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری اضافه کرد: مواردی مانند اسانس گل محمدی و دستگاه ژاکارت الکترونیکی (مورد استفاده در تولید فرش ماشینی) که برای نخستین بار در داخل کشور و در  منطقه کاشان تولید می‌شوند، بسیار مهم است و باید این تولیدات ادامه یابد تا بتوانیم به تولید دستگاه‌های ۲ هزار و ۲ هزار و ۵۰۰ شانه برسیم که هم اکنون از خارج کشور وارد می‌شود.

وی اظهار داشت: منطقه کاشان در زمینه شرکت‌های دانش‌بنیان و مرکزهای نوآوری نسبت به یک سال و نیم گذشته به ویژه در حوزه صنایع خلاق پیشرفت‌های خوبی کرده است و با ظرفیت بسیار فوق‌العاده‌ای که دارد، باید روی این حوزه بیشتر کار شود.

ستاری در ادامه ابراز امیدواری کرد: پس از برگزاری نشست‌های امروز شاهد اتفاق‌های خوبی در پارک علم و فناوری، دانشگاه‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان استان اصفهان باشیم و با کمک استاندار، فرمانداران و نمایندگان مجلس شورای اسلامی بتوانیم تحول جدی در توسعه اقتصاد دانش‌بنیان این استان به ویژه شهرستان‌های کاشان، آران و بیدگل و نطنز داشته باشیم.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار