مدیرکل بهزیستی اصفهان گفت: غرق شدن سه کودک در حاشیه شاهین‌شهر ربطی به موضوع چند روز پیش کودکان کار در بهزیستی این شهر ندارد.
کد خبر: ۸۹۷۷۱۸
تاریخ انتشار: ۲۰ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۵ 10 September 2020

سه کودک عصر دیروز چهارشنبه  در یک رشته کانال آب در شاهین شهر اصفهان غرق شدند؛ برخی کانال‌های پیام رسان در فضای مجازی با انتشار خبر مفقودی و سپس غرق شدن این کودکان موضوع را به حبس ۱۰ کودک کار در بهزیستی شاهین شهر پیوند دادند و سبب دلهره و شایعه پراکنی در این خطه شدند.

مرضیه فرشاد مدیر کل بهزیستی استان اصفهان گفت که جانباختگان کودکان کار نیستند و  اسامی آنان با  کودکان تحویل شده در چند روز پیش به بهزیستی اصفهان مطابقت ندارد.

به گفته وی همچنین این موضوع در فضای کار برای کودکان رخ نداده و کارکنان بهزیستی در آن نقشی ندارند.

مجتبی ناجی معاون اموراجتماعی اداره‌کل بهزیستی اصفهان نیز گفت که موضوع غرق شدن سه کودک در حیطه مسوولیت بهزیستی نیست زیرا  آن ۱۰ کودک پس از انتقال به مکان دیگری در بهزیستی شاهین‌شهر از آن محل گریختند.

وی پیش از این به شناسایی ۲۰۷ کودک کار و خیابان در سال گذشته در اصفهان اشاره کرد و گفت: در گام نخست، بنا به شرایط کودک این کودکان از خدمات مشاوره بهره مند می‌شوند و ۲۱ روز در مراکز کودک و خیابان نگهداری می‌شوند که به همین تعداد روز قابل تمدید است.

ناجی افزود: مراکز روزانه حمایتی آموزشی کودک و خانواده در کنار مراکز شبانه روزی با تاکید بر توانمندسازی نهاد خانواده درصدد هستند تا این کودکان را به خانواده‌های خود بازگردانند.

مدیر آتش نشانی شهرداری شاهین شهر از دادن هرگونه اطلاعات در رابطه با غرق سه کودک در این شهر خودداری کرد اما مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان  مرگ ناشی از غرق شدگی سه کودک در کانالی آبی در حاشیه شاهین شهر را تایید کرد.

منصور شیشه فروش گفت : در این حادثه که عصر روز گذشته روی داده است چهار کودک وارد کانال آبی نزدیک آرامستان شاهین شهر شدند که جسد سه کودک پیدا شده  و تلاش ها برای یافتن کودک چهارم ادامه دارد.

وی نسبت به خطر غرق شدن در منابع آبی استان هشدار داد و گفت: شنا کردن در تمام منابع آبی شامل استخرهای آب کشاورزی، کانال‌ها، دریاچه‌های طبیعی و مصنوعی و رودخانه‌ها خطرناک است.

بنا به اعلام پزشکی قانونی اصفهان در پنج ماهه امسال ۳۷ نفر بر اثر غرق شدگی  در استان جان باختند.

منبع: ايرنا
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار