ایسنا/اصفهان گالری تام اصفهان، از امروز تا ۲۰ مردادماه به‌صورت حضوری و مجازی، میزبان هنردوستانی است که مایل به تماشای آثاری از امیر منفرد با عنوان «تعلیق تصویر» هستند.
کد خبر: ۸۸۲۳۶۹
تاریخ انتشار: ۱۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۲۵ 31 July 2020

ساناز اسلامی، مدیر گالری تام  اظهار کرد: کرونا خیلی از کسب‌وکارها و فعالیت‌های هنری را دچار مشکل کرد اما ازآنجاکه نمی‌دانیم تا کی این ویروس می‌خواهد به جولان خود ادامه بدهد و  چون نمی‌توانیم برای مدتی نامعلوم بنشینیم و دست روی دست بگذاریم، تلاش کردیم که گالری‌مان را با شرایط جدید وفق بدهیم.

وی ادامه داد: گالری تام خردادماه سال ۱۳۹۸ در کوچه کلیسای وانک، درست روبه روی دانشگاه هنر اصفهان افتتاح شد و از همان ابتدا سایتی را نیز به نشانی https://tamgallery.com برای آن طراحی کردیم تا اطلاعات نمایشگاه برای همگان قابل‌دسترس باشد.

مدیر گالری تام خاطرنشان کرد: بعد از شیوع ویروس کرونا مناسب‌سازی این سایت در اولویت کار ما  قرار گرفت و ماه گذشته آثار یکی از هنرمندان لیتوانیایی به نام گابریلا کویزنایت را از همین طریق، به‌صورت مجازی در معرض دید مخاطبان قرار دادیم.

اسلامی توضیح داد: نمایشگاهی که از ۱۰ تا ۲۰ مردادماه میزبان آن هستیم و امروز (جمعه، ۱۰ مردادماه) رأس ساعت ۱۷ افتتاح می‌شود، شامل مجموعه آثاری از امیر منفرد، فارغ‌التحصیل کارشناسی نقاشی از دانشگاه هنر تهران و عضو پیوستۀ انجمن نقاشان ایران است که امکان بازدید از آن هم به‌صورت مجازی و هم به‌صورت حضوری(به‌شرط هماهنگی) برای علاقه‌مندان وجود دارد.

وی برای شرح بیشتر جزییات نمایشگاه «تعلیق تصویر» با تکیه‌بر بیانیۀ آن که به قلم خالق آثارش نوشته‌شده، چنین گفت: در فرآیند این کار آنچه اهمیت اساسی دارد لحظۀ رؤیت تصویر است نه لحظۀ خلق آن؛ لحظه‌ای که فرم‌های مغشوش و بی‌معنا در قالب یک کلیت قابل بازشناخت و معنادار در ذهن بیننده سامان‌یافته و منظم می‌شود. تصاویر منفرد، تلاش دارند بیننده را بر مرز حساس و گذرای ناآشنا و آشنا بی‌معنا و بامعنا نگه دارد و این لحظۀ تعلیق که به تشکیل تصویر منجر می‌شود، ماهیت آن را بر مرزهای سؤال‌برانگیزی جابجا می‌کند.

منبع: ایسنا
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار