طرح تحول دیجیتال شرکت فولاد مبارکه روز شنبه با حضور معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به بهره‌برداری رسید.
کد خبر: ۸۷۹۸۱۹
تاریخ انتشار: ۰۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۱۱ 25 July 2020

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و رییس سازمان فناوری اطلاعات در این آیین گفت: در صورتیکه نتوانیم بین حوزه های جدید فناوری اطلاعات با صنایع قدیمی و ریشه دار همانند فولاد مبارکه ارتباط برقرار کنیم در سال های آینده با رشد منفی صنایع و مجموعه ای از شرکت های ورشکسته مواجه خواهیم شد.

امیر ناظمی افزود: برقرار نشدن ارتباط حوزه های جدید فناوری اطلاعات با صنایع به بیکاری مجموعه ای از کارگران صنایع در دنیای آینده خواهد انجامید که نمی توانند با محصولات مشابه خارجی رقابت کنند.

وی ادامه داد: تحول دیجیتال صنایع راهی است که باید سریعتر آنرا شروع کنیم و همراه با پیش نگری و آینده نگری خود را برای آن آماده کنیم.

ناظمی خاطرنشان کرد: این طرح که امروز رونمایی شد از آن جهت اهمیت دارد که یک صنعت بزرگ و پیشرو در کشور وارد این عرصه شده و اراده و همیت خود را برای ورود به عرصه اقتصاد دیجیتال نشان می دهد.

وی اضافه کرد: مجموعه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در اجرای این طرح همراه فولاد مبارکه خواهد بود و هر آنچه که در توان دارد را برای اجرای کامل این طرح انجام خواهد داد.

معاون وزیر ارتباطات وفن آوری اطلاعات بیان کرد: امروز و در وضعیت کنونی با زمانی که باید این طرح را شروع می کردیم فاصله سه یا چهار ساله داریم و زودتر از اینها در کشور شروع می‌شد اما اتفاقی که امروز افتاد از آن جهت که صنعت هم همانند هر موضوع دیگری از جنبه های اجتماعی برخوردار است و بازیگران و ذینفعان صنعت باید این تغییر در نگاهشان ایجاد شود که هوشمند شدن صنعت برای ما ضرورت دارد.

وی با بیان اینکه باید از فناوری اطلاعات و آی تی در صنعت استفاده کنیم تصریح کرد: وضعیت امروز ما در دنیا بد نیست و آینده نشان می دهد که اگر نتوانیم اینگونه کارها را به خوبی انجام دهیم از دنیا عقب خواهیم ماند و در صورتی که عملکرد خوبی در این زمینه داشته باشیم بطور حتم در آینده نزدیک و در کوتاه مدت جزو پیشروان منطقه قرار خواهیم گرفت.

ناظمی گفت: فولاد مبارکه بطور معمول نقش پیشرو در صنایع را دارد و سرریز کارهای این شرکت در سایر صنایع و شرکت های فولادی کشور هم قابل مشاهده است.

وی اظهار داشت: اگر فولاد مبارکه بتواند این کار را به خوبی انجام دهد می توانیم انتظار داشته باشیم که سر ریز آن در سایر صنایع استان و دیگر صنایع فولادی کشور اتفاق خواهد افتاد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار