عضو اتحادیه انتشارات ایران:
عضو اتحادیه انتشارات ایران گفت: یک کتاب خوب میتواند جز کالاهای صادراتی پرفروش باشد.
کد خبر: ۸۶۸۷۹۷
تاریخ انتشار: ۰۹ تير ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۲ 29 June 2020

میثم شکری ساز در گفتگو با خبرنگار تابناک در اصفهان اظهار داشت: مردم ایران اهل مطالعه نیستند و با آمار فاجعه باری در زمینه مطالعه کتاب از سوی عامه مردم مواجهیم اما این در حالی است که ما برای همان یک درصد افرادی که کتاب می خوانند و اهل مطالعه هستند اقدام به تولید، تالیف و ترجمه و انتشار کتاب می‌کنیم.
وی بیان داشت: اگر تنها یک درصد از جمعیت مردم ایران کتابخوان باشند برای همان یک درصد اقدام به تولید کتاب می کنیم.
عضو اتحادیه انتشارات ایران تصریح کرد: پس از کتابهای آموزشی و کنکوری که پرفروش ترین کتاب ها در سطح ایران است کتاب های روانشناسی مدیریتی و تاریخی از پرفروش ترین کتاب ها است.
وی اعلام کرد: کتاب" ناگفته های تاریخ تفکرات مدیریتی" در سطح دنیا به آن پرداخته نشده بود که موفق به انتشار آن شدیم و همچنین کتاب "توهم باهوشی" ترجمه آن صورت گرفته است که یکی از پرفروش ترین کتاب های سال بود.
وی با اشاره به اینکه مطابق با سلیقه یک درصد از جمعیتی که اهل مطالعه هستند‌اقدام به انتشار جدید‌ترین تالیفات کتاب می‌کنیم.
شکری ساز گفت: مردم کتاب بخوانند کمتر دچار بیماری افسردگی می شوند .
وی با اشاره به اینکه در صورتی که بتوانیم خرد را در یک جامعه بالا ببریم که تنها از طریق مطالعه صورت می گیرد قطعاً کمتر شاهد بزهکاری ، فساد و ناهنجاری های اجتماعی هستیم.
رئیس اتحادیه صنف انتشارات ایران گفت: عمده ترین مشکلات پیش روی تولید کنندگان و تالیف کنندگان کتاب کاغذ و هزینه‌های بالای چاپ است.
مدیر عامل شرکت هلدینگ پارس است با اشاره به اینکه اصفهان زمانی می تواند به اوج موفقیت و توسعه یافتگی دست یابد که مسولان و متولیان استان از فرار مغزها و سرمایه‌ها در اصفهان جلوگیری کنند، ادامه داد: در اصفهان همواره داشتن بروکراسی های اداری زیاد و وجود فرهنگ زیرآب زدن و تنگ نظری ها باعث می شود سرمایه گریزی از اصفهان داشته باشیم.
شکری ساز افزود: در اصفهان ۱۵۰ درصد مشکلات پیش روی تولید کنندگان است و قوانین ۱۲۰ تا ۱۳۰ برابر سایر استان ها در اصفهان رعایت و اجرایی می شود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار