مدیر دفتر آب و خاک سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان گفت: یکی از راهکارهای تأمین آب در مناطق دارای آب و هوای خشک برای آبیاری کشاورزی استفاده از استخرهای تنظیمی است، از این رو در استان اصفهان تاکنون ۱۲۳ هزار هکتار سامانه نوین آبیاری اجرا شده است.
کد خبر: ۸۵۲۸۲۱
تاریخ انتشار: ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۲۲:۲۵ 20 May 2020

مجید امینی با اشاره به افزایش حوادث غرق شدگی افراد به ویژه کودکان و نوجوان در استخرهای کشاورزی اظهار کرد: ۹۹ درصد تلفات جانی در استخرهای با عایق ژئوممبران و در تابستان‌ها رخ می‌دهد.

وی با بیان اینکه استخرهای کشاورزی با توجه به نوع استفاده در چهار نوع ژئوممبران، بتنی، آجری، سنگی و سیمانی ساخته می‌شوند، افزود: استخرهای ژئوممبران به رغم مشکلاتی که به وجود می‌آورند مورد استفاده کشاورزان است؛ نصب آسان و فوری، هزینه کمتر نصب، آب بندی صد در صد، کارایی طولانی مدت و نچسبیدن جلبک از جمله دلایل استفاده از استخرهای ژئوممبران است.

مدیر آب و خاک سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان گفت: یکی از پروژه‌های تأمین آب در مناطق دارای آب و هوای خشک استفاده از استخرهای تنظیمی برای آبیاری کشاورزان است، از این رو در استان اصفهان تاکنون ۱۲۳ هزار هکتار سامانه نوین آبیاری اجرا شده است.

وی با بیان اینکه یک هزار و ۲۳۰ استخر تحت فشار در استان وجود دارد، اضافه کرد: متوسط اجرای هر طرح آبیاری ۱۰۰ هکتار است.

مدیر آب و خاک سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان با اشاره به نظارت سازمان جهاد کشاورزی بر افرادی که از سیستم نوین آبیاری استفاده می‌کنند، گفت: هنگامی که یک استخر ساخته می‌شود باید در فاصله یک و نیم متری آن فنس کشی و تابلوی شنا ممنوع نصب شود، همچنین استفاده از نردبان‌های شناور و طناب در استخرها ضروری است اما برخی افراد بدون رعایت موارد ایمنی به ساخت استخر اقدام می‌کنند.

منبع: ایمنا

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار