رئیس اتاق بازرگانی اصفهان تحقق سیاست های اقتصادی شفاف در جبران GDP از دست رفته استان را مهم ارزیابی کرد و گفت: اقتصاد استان اصفهان در دوران کرونا قریب به ۳۰ هزار میلیارد تومان متضرر شد و این به معنای لزوم اتخاذ ساز و کارهای تکمیلی در بنگاه های اقتصادی است.
کد خبر: ۸۵۲۳۹۲
تاریخ انتشار: ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۲۲:۲۴ 19 May 2020

مسعود گلشیرازی در هشتمین جلسه کمیسیون توسعه و بهبود محیط کسب و کار، با تاکید بر اینکه شرایط اقتصادی موجود نیازمند جد و جهد بیشتر در تمام حوزه ها است، اظهار کرد: اقتصاد استان اصفهان در دوران کرونا قریب به ۳۰ هزار میلیارد تومان متضرر شد و این به معنای لزوم اتخاذ ساز و کارهای تکمیلی در بنگاه های اقتصادی است.

وی افزود: باید قبول کنیم که تبعات کرونا بر بدنه اقتصاد بیش از ۱۵ ماه به طول می انجامد و در این شرایط تجدیدنظر در ابعاد کسب و کارها ضروری است.

دبیر شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان اصفهان با بیان اینکه فعالان اقتصادی ما بحران منابع انسانی ناشی از کرونا را تجربه کرده اند، تصریح کرد: قطعا روش های سنتی فروش و بازاریابی تغییر می کند و کشور ما به دلیل تجربه تحریم های اعمال شده، در بخش زنجیره تامین به دلیل وجود ذخایر استراتژیک بنگاه ها کمتر متضرر خواهد شد، اما با این وجود بحران مالی در این دوران اجتناب ناپذیر است.

گلشیرازی گفت: در این شرایط لازم است اتاق های بازرگانی نقش حساس تری ایفا کرده و آگاهی بخشی بیشتر به اعضا را در دستور کار خود قرار دهند.

وی با اشاره به تشکیل ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا در اتاق اصفهان، افزود: اتاق بازرگانی اصفهان بنا بر رسالت اصلی خود در حوزه کسب و کارها با تشکیل ستاد مشترکی با همکاری دانشگاه های اصفهان، صنعتی، هنر و آزاد اسلامی به بومی سازی گزارشات منتشر شده موسسه مکنزی و دانشگاه هاروارد در نحوه برخورد بنگاه های اقتصادی با بحران کرونا پرداخت.

رئیس اتاق اصفهان طراحی بسته های توانمندسازی اعضا توسط مرکز توسعه سرمایه انسانی را از دیگر اقدامات این اتاق عنوان کرد و گفت: کرونا در کنار تهدیدات به وجود آورده با حذف درآمدهای نفتی و باز شدن عرصه فعالیت شرکت های دانش بنیان، فرصت استثنایی به وجود آورد.

وی تحقق سیاست های اقتصادی شفاف را در جبران GDP از دست رفته استان مهم ارزیابی کرد همچنین بر ضرورت تغییر رفتار سازمان های مختلف با فعالان اقتصادی در شرایط بعد از حادث شدن کرونا تاکید کرد.

گلشیرازی انتشار گزارشات مکرر از وضعیت بنگاه های اقتصادی در شرایط پیش و پس از کرونای صنعتی را در ایجاد فشار علمی به بدنه دولت به منظور حمایت حداکثری از بنگاه های اقتصادی مهم دانست. 

منبع: ایسنا
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار