مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: اصفهان در راستای مقابله با آفات کشاورزی اقدامات مهمی انجام داده است و در این راستا مبارزه با سن مادر و پوره در مزارع اصفهان در حال انجام است.
کد خبر: ۸۵۱۵۰۰
تاریخ انتشار: ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۲۳:۴۸ 17 May 2020

منصور شیشه فروش با اشاره به مقابله با علف‌های هرز در مزارع استان اصفهان اظهار داشت: سطح مبارزه با علف‌های هرز پهن برگ و باریک برگ در مجموع ۶۷ هزار و ۹۶۰ هکتار از مزارع گندم آبی و دیم در حال انجام است.

وی افزود: اقداماتی مشابه جهت مقابله با علف‌های هرز پهن برگ و باریک برگ در مزارع جو آبی و دیم در مجموع بالغ بر ۱۸ هزار و ۸۸۰ هکتار صورت گرفته است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری با اشاره به مساعد شدن شرایط جوی و ریزش سن غلات تصریح کرد: در مناطق معتدل و گرمسیری و سردسیری استان اصفهان با رصد به موقع شبکه‌های مراقبت عملیات کنترل این آفت در مزارع گندم و جو ادامه دارد.

شیشه فروش با اشاره به اینکه امسال برای نخستین بار مقابله با پوره‌های سن غلات در مزارع گندم و جو استان اصفهان در حال انجام است، گفت: سطح مبارزه با سن مادر در مزارع گندم ۱۷ هزار و ۲۸۰ هکتار که ۱۶ هزار و ۸۲۱ هکتار سن مادر و ۴۵۹ هکتار پوره را شامل می‌شود.

وی بیان داشت: تاکنون سطح مبارزه با سن غلات در استان اصفهان بیش از ۳۰ هزار و ۲۰۹ هکتار است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان به مبارزه با آفات را در مزارع علوفه‌ای و غلات و سبزی و صیفی، دانه‌های روغنی و محصولات باغی در استان اصفهان اشاره‌ای داشت و گفت: یکی از آفاتی که مزارع را تهدید می‌کند ملخ‌های بومی است که به ویژه در شهرستان تیران و کرون در سطح ۱۰ هزار هکتار از عرصه‌های کشاورزی استان اصفهان نسبت به پیشگیری فعالیت این آفت اقدام شده است.

وی اشاره‌ای هم به مقابله با مگس مدیترانه ای که در پاییز مزارع را به خطر می‌اندازد داشت و افزود: جهت پیشگیری و مقابله با آفت مذکور به ویژه در شهرستان‌های کاشان، آران و بیدگل و برخوار اقداماتی در حال انجام است.

منبع: مهر
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار