سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان شرایط آمار ابتلا جدید به کرونا ویروس، ترخیص شدگان و تعداد بیماران تحت مراقبت‌های ویژه با وضعیت وخیم‌تر در بیمارستان‌ها در 24 ساعت اخیر را تشریح کرد.
کد خبر: ۸۵۱۴۹۸
تاریخ انتشار: ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۲۳:۳۹ 17 May 2020

آرش نجیمی با اشاره به آمار بیماران جدید مبتلایان به ویروس کرونا در طی ۲۴ ساعت گذشته، اظهار کرد: تعداد ۱۰۷ مورد بیمار جدید از افراد مشکوک به کرونا ویروس به جز شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل با علائم بالینی در بیمارستان‌ها بستری شدند.

وی افزود: در همین زمان تعداد ۵۰ نفر از بیماران مبتلا به کرونا که در مراکز درمانی و بیمارستان‌ها تحت مراقبت بودند با بهتر شدن وضعیت عمومی بیماری ترخیص شدند و لازم است که در قرنطینه دوره نقاهت بیماری را سپری کنند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، گفت: اکنون تعداد کل بیمارانی که در شهرستان‌های استان به جز کاشان و آران و بید گل با تشخیص کرونا بستری هستند تعداد ۴۰۳ نفر است که از این تعداد متأسفانه ۹۵ نفر وضعیت حادتری را دارند و در بخش مراقبت‌های ویژه و آی سی یو های مراکز درمانی در حال دریافت خدمات درمانی هستند.

نجیمی اظهار امیدواری کرد: با همراهی همه هم استانی‌ها و مراقبت و دقت بیشتر در بخش موازین بهداشتی و رعایت پروتکل‌ها هر چه زودتر به سمت کاهش موارد ابتلاء به این ویروس پیش رویم.

وی خاطرنشان کرد: لازم است که همشهریان از ترددهای غیرضروری پرهیز کنند و با رعایت فاصله گذاری اجتماعی، شستشوی مرتب دست‌ها و قرنطینه خانگی بتوانیم به روند سیر نزولی این بیماری نفس گیر دست یابیم.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار