معاون بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت اصفهان گفت: ۱۵۲ فقره پرونده تخلف به ارزش ۱۲ میلیارد و ۹۰۰ میلیون ریال در پیوند با عرضه اقلام‌ بهداشتی در این شهرستان تشکیل شده‌ است.
کد خبر: ۸۳۶۲۱۵
تاریخ انتشار: ۱۶ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۹:۵۰ 04 April 2020

اکبر عادل مرام  اظهار داشت: این تخلف‌ها با عنوان احتکار، اخفا، گرانفروشی، خودداری از عرضه کالا و صادر نشدن صورت حساب مربوط به واحدهای اقتصادی تولیدی، توزیعی و صنعتی لوازم بهداشتی از جمله ماسک، دستکش، الکل و موادضدعفونی است که پس از تکمیل به اداره تعزیرات حکومتی ارجاع شد.

به گفته وی، با شیوع ویروس کرونا در استان، گشت‌های بازرسی از داروخانه‌ها و مراکز عرضه کالاهای بهداشتی برای جلوگیری از وقوع هرگونه تخلف شدت گرفته است.

وی با بیان‌اینکه طرح نظارتی ویژه نوروز ۹۹ از اول اسفند سال گذشته در استان آغاز شد و تا نیمه فروردین‌ سال جاری ادامه داشت، افزود: ۲ هزار و ۱۰۰ فقره بازرسی از واحدهای اقتصادی اصفهان از زمان آغاز طرح نظارتی مبارزه با ویروس کرونا انجام و در این راستا برای ۷۱۴ واحد متخلف، پرونده تشکیل شده است.

معاون بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت اصفهان ادامه داد: ۲۷ میلیارد و ۶۵۰ میلیون ریال پرونده تخلف صنفی در این کلانشهر با اجرای طرح نظارتی ویژه نوروز ۹۹ تشکیل شد.

وی بدون اشاره به آمار بازرسی و تخلف‌ها در سایر شهرستان‌های استان تا پایان این طرح اضافه کرد: ۱۰ هزار و ۳۰۰ فقره بازرسی تا پایان اسفند سال گذشته از واحدهای اقتصادی استان صورت گرفت.

عادل مرام خاطرنشان کرد: برای نظارت بر بازار و برخورد با متخلفان، روزانه ۳۰ تیم گشت بازرسی به اصناف، انبارها و مراکز تولیدی صنعتی و صنفی اختصاص یافته است که به‌صورت مستمر و هماهنگ اقدام به بازرسی از این واحدها می‌کنند.

وی اجرای طرح فاصل‌گذاری اجتماعی در بازار را بسیار ضروری دانست و افزود: نظارت و بازرسی بر اجرای این طرح از سوی سازمان صنعت، معدن و تجارت  و با همکاری اتاق اصناف، اماکن نیروی انتظامی، تعزیرات حکومتی، مرکز بهداشت و درمان بصورت جدی و مستمر ادامه خواهد داشت.

معاون بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت اصفهان از مردم خواست تخلفات اقتصادی شامل گرانفروشی، کم‌فروشی، تقلب، درج نکردن قیمت، عرضه خارج از شبکه و فروش اجباری را از طریق تلفن ۱۲۴ یا به صورت حضوری به بازرسان این اداره اطلاع دهند تا در سریعترین زمان ممکن به گزارش آنان رسیدگی شود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار