دبیر مجمع اصولگرایان استان اصفهان:
دبیر مجمع اصولگرایان استان اصفهان گفت: خواص جامعه باید ضمن توصیه به مردم در خصوص انجام دستورات بهداشتی، دقت کنند آرامش روحی و روانی مردم را بر هم نزنند چرا که با ایجاد اضطراب توان مقاومت مردم در برابر این ویروس کاهش می‌یابد.
کد خبر: ۸۳۲۷۹۱
تاریخ انتشار: ۰۲ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۵ 21 March 2020

حجت‌الاسلام و المسلمین علیرضا باطنی اظهار کرد: فراگیری ویروس کرونا امروز همه مردم دنیا و کشورمان را درگیر کرده و جان افراد زیادی را به خطر انداخته است.

وی ادامه داد: برای کنترل شیوع ویروس کرونا در کشور نقطه‌نظرات بهداشتی و دستورالعمل‌های صادره از مراجع رسمی در اختیار مردم قرار گرفته است که نوعاً مردم به رعایت این دستورات می‌پردازند.

دبیر مجمع اصول‌گرایان استان اصفهان در ارتباط با شیوع ویروس کرونا در کشور، تصریح کرد: به عنوان تکلیف شرعی و همچنین وظیفه عقلی و انسانی باید مراقبت‌های لازم را انجام دهیم تا از این مشکل عبور کنیم، نکته حائز اهمیت این است که وقتی بلای طبیعی جامعه‌ای را درگیر خود کرده و مردم را به آن مبتلا می‌کند به صورت طبیعی اذهان عمومی معطوف به آن موضوع خواهد شد و همه باید تلاش خود را در راستای کنترل آن انجام دهند.

باطنی تأکید کرد: طبیعی است مردم نگرانی‌هایی در ارتباط با شیوع ویروس کرونا داشته باشند و این نگرانی‌ها در همه‌جا قابل مشاهده است، اما نباید با بزرگ‌نمایی و اغراق مردم را وحشت‌زده کنیم، خواص جامعه باید ضمن توصیه به مردم در خصوص انجام دستورات بهداشتی، دقت کنند آرامش روحی و روانی مردم را بر هم نزنند چرا که با ایجاد اضطراب توان مقاومت مردم در برابر این ویروس کاهش می‌یابد.

وی با اشاره به اینکه وحدتی در خصوص مقابله با کرونا در کشور ایجاد شده است، گفت: رعایت بهداشت روان جامعه، هم به لحاظ معنوی و هم به لحاظ روحی امری لازم و ضروری است و با توجه به این امر در کشور صدای قابل مشاهده‌ای در خصوص مقابله با این ویروسِ مرموز به وجود آمده است.

دبیر مجمع اصولگرایان استان اصفهان با بیان اینکه در آموزه های دینی رعایت پاکیزگی و بهداشت قسمتی از ایمان به حساب آورده شده است، خاطرنشان کرد: مردم مومن ایران از دیرباز به رعایت بهداشت می‌پرداختند و امروز هم با هشدارهایی که داده می‌شود بیش از پیش به رعایت بهداشت و پاکیزگی می پردازند، اما مردم باید بدانند که خطر شیوع ویروس کرونا جدی است و هیچ کس نباید خود را مصون از این ویروس بداند. همچنین مردم باید علاوه بر رعایت بهداشت فردی که بهترین راه برای مقابله با این ویروس است، رعایت بهداشت اجتماعی را به خاطرداشته باشند و از رفتن به مسافرت در ایام نوروز خودداری کنند.

منبع: ایسنا
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار