شهردار اصفهان با اشاره به افزایش ساعات کاری فروشگاه های کوثر برای جلوگیری از شکل گیری تجمع در فروشگاه ها، اظهار کرد: از امروز ساعت کاری بازار کوثر از هشت صبح تا یازده شب یکسره خواهد بود تا امکانات رفاهی بیشتری برای مردم فراهم و از تجمعات جلوگیری شود. همچنین به زودی پیامکی برای شهروندان ارسال می شود تا خریدها به گونه ای تنظیم شود که در فروشگاه ها تجمع نشود.
کد خبر: ۸۳۱۰۸۱
تاریخ انتشار: ۲۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۶ 14 March 2020

به گزارش تابناک اصفهان به نقل از اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، قدرت اله نوروزی تصریح کرد: همه پیش بینی های لازم انجام شده تا تجمع صورت نگیرد و بهداشت رعایت شود.

شهردار اصفهان افزود: طبق هماهنگی با مخابرات تلفن چهاررقمی 3553 برای سفارش تلفنی مشتریان به بازارهای کوثر در نظر گرفته شده تا با ارسال پیام از سوی مردم کالاهای درخواستی آنها با پیک در منازل مشتریان تحویل شود و البته این امکان را برای کادر درمانی درگیر کرونا پیش بینی کردیم تا کالاهای مورد درخواست در منازل به آنها تحویل داده شود و 6 ماه بعد وجه را پرداخت کنند.   

وی اظهار کرد: به زودی خرید تلفنی برای تعاونی کارگران و کارمندان شهرداری هم اجرا می شود.

نوروزی گفت: امیدواریم این اقداماتی که همه در کنار هم انجام می دهیم باعث شود این روزها به خوبی بگذرد و روزهای خوبی در پیش داشته باشیم.

شهردار اصفهان همچنین با اشاره به پرداخت حقوق کارکنان و کارگران شهرداری اصفهان، اظهار کرد: تلاش ما مانند سال گذشته این است که در پایان سال هیچ بدهی به کارگران و پرسنل شهرداری نداشته باشیم.

وی ادامه داد: برخی پیمانکاران ممکن است حقوق ها را با تاخیر داده باشند. به مسئولان مربوطه و متولیان امر در شهرداری تذکر می دهم این موضوع را پیگیری کنند، چراکه شهرداری پول را به موقع به پیمانکاران پرداخت می کند و پیمانکاران باید به موقع نسبت به تعهدات خود عمل کنند. 

تعطیلی مراکز و مترو

نوروزی در خصوص تعطیلی برخی مراکز افزود: ما همه مکان های تجمع افراد مثل تله کابین، تله سیژ و ناژوان را برای حفظ سلامت مردم تعطیل کردیم.

وی با بیان اینکه مترو از امروز تا اطلاع ثانوی در راستای حمایت از سلامت مردم تعطیل شد، افزود: این تصمیم برای کاهش احتمال شیوع کرونا گرفته شده است. مردم می دانند، این بیماری چقدر توسعه می یابد و این توسعه به رفتار شهروندان بستگی دارد چراکه رفتار شخصی است که میزان کنترل یا ابتلای شهر را مشخص می کند.

فضاسازی شهر برای استقبال از بهار انجام شده است

نوروزی اظهار کرد: اگر خیابان های شهر مثل پنجشنبه و جمعه شلوغ باشد قطعا خبرهای خوبی هم نخواهیم شنید، با جمع شدن کنار پل ها و پارک ها به شیوع کرونا کمک می کنیم درحالیکه برای کنترل کرونا به هوشیاری نیاز داریم و باید فقط برای کارهای ضروری بیرون بیاییم.

وی افزود: از شهروندان می خواهیم، رفتن بر سر مزار اموات را به جای روزهای پایانی سال به ماه های بعدی موکل کنند، امیدوارم مردم هوشیاری داشته باشند و از این اجتماعات پرهیز کنند. 

شهردار اصفهان تصریح کرد: امسال دید و بازدیدهای سال نو را مثل سال های گذشته نباید داشته باشیم و ما هم میزبان مسافران از شهرهای دیگر نیستیم.

وی با تاکید بر اینکه بهار یک تحول است و باید بهار را به دل ها وارد و آن را باور کنیم، گفت: بهار به قلب های ما امید و زندگی را جاری می کند، شهرداری تمام اقدامات ستاد خدمات سفر را لغو کرده است اما سازمان ها و ادارات شهرداری اقدامات فضاسازی برای استقبال از بهار را انجام داده اند و المان های بهاری ایجاد می شود تا روح حاکم بر شهر سرشار از شادی برای شهروندان باشد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار