مدیرعامل شرکت پخش فراورده های نفتی منطقه اصفهان گفت: در سال ۱۳۹۸ با وجود بنزین 1500 تومان و بنزین آزاد 3000 تومانی مردم تعقل کردند که باید به سمت سوخت جایگزین بنزین یعنی CNG بروند، که این موجب صرفه جویی 28 درصدی در مصرف بنزین شد.
کد خبر: ۸۲۱۹۰۶
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۳ 10 February 2020

مدیرعامل شرکت پخش فراورده های نفتی منطقه اصفهان با اشاره به ظرفیت بالای اصفهان در صنعت، تصریح کرد: در جایگاه انرژی و سوخت بزرگترین پالایشگاه کشور در اصفهان واقع شده و این استان میزبان بزرگترین ترمینال نفتی کشور است.

وی با بیان اینکه در سال ۱۳۹۷ با وجود بنزین لیتری ۱۰۰۰ تومان، اصراری بر استفاده از سوخت CNG نبود، توضیح داد: با این وجود در آن سال ۵۷۰ میلیون مترمکعب سوخت سی ان جی و ۲.۵ میلیارد لیتر بنزین در استان مصرف شد که با این کار ۲۵ درصد مصرف انرژی کشور از بنزین به سمت سوخت  CNG رفت که با آنالیز کرایه حمل حدود ۱۷ میلیارد در کشور صرفه‌جویی شد.

صادقیان به مقایسه ریالی قیمت بنزین و CNG اشاره کرد و افزود: در قبال مصرف ۵۶۰ میلیون مترمکعب گاز CNG در استان اصفهان، معادل ۵ هزار میلیارد ریال بازگشت سرمایه نصیب دولت و مردم شده است.

وی تصریح کرد: امروز نقش وزارت نفت در حوزه‌های محیط زیستی بسیار مشهود است و می‌توانیم در توسعه و گسترش جایگاه‌های CNG قدم های بزرگی برداریم.

مدیرعامل شرکت پخش فراورده های نفتی منطقه اصفهان با بیان اینکه ۴ میلیون خودرو دوگانه سوز در کشور داریم، گفت: با این اقدام می توان در بحث رونق تولید شرایط را به نفع کشور تغییر دهیم.

وی با بیان اینکه در سال ۱۳۹۸ با وجود بنزین ۱۵۰۰ تومان و بنزین آزاد ۳۰۰۰ تومانی مردم تعقل کردند که باید به سمت سوخت جایگزین بنزین بروند، گفت: به این ترتیب مردم استان ۲۸ درصد از مصرف بنزین به سمت سوخت جایگزین CNG رفته اند که این موجب صرفه جویی ۱۰ هزار میلیارد ریالی به نفع دولت و مردم شده است.

صادقیان با اشاره به ضرورت احیای محیط زیست، اظهار کرد: فضای انرژی کشور متعادل شده و می‌توانیم مجدداً به محیط زیست حیات ببخشیم و اکنون بخشی از این حیات توسط وزارت نفت در حال تأمین است.

وی با بیان اینکه رونق تولید یکی از زیرساخت های افزایش بهره وری است، تاکید کرد: برای تحقق رونق تولید باید صرفه‌جویی کرد و افزایش بهره‌وری در فضای تولید و مصرف انرژی یکی از مهم‌ترین عوامل تحقق رونق تولید است.

مدیرعامل شرکت پخش فراورده های نفتی منطقه اصفهان با بیان اینکه به تصور برخی خلق پول در اختیار بانک ها است، گفت: در صورت تغییر نگاه مدیران به ساختار اقتصادی کشور، زمینه های رونق در بدنه تولید شکل خواهد گرفت.

منبع: ایسنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار