مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اصفهان از آغاز افتتاح ۸۶ طرح عمرانی و فرهنگی در حوزه گردشگری و صنایع دستی همرمان با اولین روز از ایام دهه فجر در استان خبر داد.
کد خبر: ۸۱۹۲۸۳
تاریخ انتشار: ۱۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۱ 01 February 2020

فریدون الهیاری افزود: از این تعداد ۷۳ پروژه تکمیل و قابل بهره برداری و چهار پروژه در مرحله آغاز احداث در حوزه سرمایه‌گذاری و گردشگری با حجم سرمایه‌گذاری ۶۲۲ میلیارد ریال است.

وی، پنج پروژه از این تعداد را در حوزه صنایع دستی، یک پروژه در حوزه میراث فرهنگی ذکر و اضافه کرد: با افتتاح این مجموعه‌ها، تعداد یکهزار و ۱۲ نفر اشتغال مستقیم در استان ایجاد شده است.

اله‌یاری افزود: از مجموعه پروژه های سرمایه گذاری این اداره کل، ۱۹ هتل و اقامتگاه سنتی با حجم سرمایه گذاری یکهزار و ۸۰۰ میلیارد ریال، شامل یک هتل در شهر اصفهان، یک هتل در شهرستان آران و بیدگل و ۱۷ اقامتگاه سنتی با رویکرد نجات بخشی خانه های تاریخی در شهرستانهای اصفهان، آران و بیدگل، کاشان، نایین، شهرضا و نطنز است.

وی همچنین با تاکید بر توسعه متوازن گردشگری گفت: بهره برداری از ۲۹ واحد اقامتگاه بوم گردی با حجم سرمایه گذاری معادل ۱۵۷میلیارد ریال در استان نیز از جمله این طرح هاست.

مدیرکل میراث فرهنگی اصفهان افزود: از این تعداد ۱۱ اقامتگاه در شهرستان خورو بیابانک، چهار اقامتگاه در شهرستان نطنز، سه اقامتگاه در شهرستان نایین و بقیه در شهرستان های اصفهان، خوانسار، دهاقان، شاهین شهر و میمه، شهرضا، فریدونشهر، خمینی شهر، آران و بیدگل، گلپایگان و کاشان واقع شده است.

وی تصریح کرد: با افتتاح این مجموعه ها، مجموع اقامتگاه بوم گردی در استان به ۴۴۴ واحد می رسد و این استان در این زمینه در کشور پیشتاز می شود.

اله یاری به بهره برداری از سه واحد مجتمع گردشگری و ۲ واحد سفره خانه سنتی، ۱۲ واحد دفتر خدمات مسافرتی و سه واحد خانه مسافر اشاره کرد.

وی، افتتاح موزه مردم شناسی و بافته های سنتی شهر ورزنه در یکی از خانه های ارزشمند تاریخی این شهر را از دیگر پروژه های افتتاحی برشمرد و گفت: این خانه به تازگی توسط این اداره کل با اعتباری بالغ بر بیش از ۱۰میلیارد ریال مرمت و تجهیز شده و با مشارکت شهرداری ورزنه افتتاح می شود.

مدیرکل میراث فرهنگی استان تاکید کرد: اجرای ۶ برنامه در حوزه صنایع دستی در این ایام برنامه ریزی شده است که این برنامه ها شامل، افتتاح مرکز نوآوری و شکوفایی صنایع دستی، افتتاح و راه اندازی کارگاه های تولیدی کارآفرینی همای رحمت با ظرفیت اشتغال ۵۰۰ نفر، افتتاح و راه اندازی اولین هایپر صنایع دستی کشور به نام شهر هنر، افتتاح و راه اندازی اولین استودیوی تخصصی ویژه یکهزار نفر فعال صنایع دستی در مجموعه تفریحی شیخ بهایی شهر گلدشت نجف آباد و افتتاح و راه اندازی نمایشگاه تخصصی تصویری و آثار صنایع دستی در مجموعه نقش خانه هنرهای سنتی است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار