با تحقق 95 درصد پیشرفت فیزیکی در آینده نزدیک محقق می شود
مدیرعامل شرکت آب وفاضلاب استان اصفهان گفت: مدول دوم و سوم تصفیه خانه فاضلاب داران با پیشرفت 95 درصدی اجرای تاسیسات فاضلاب در آستانه بهره برداری قرار دارد.
کد خبر: ۸۱۵۹۴۶
تاریخ انتشار: ۳۰ دی ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۱ 20 January 2020

به گزارش تابناک اصفهان،هاشم امینی اعلام کرد:فاز اول تصفیه خانه فاضلاب داران با ظرفیت 1700 متر مکعب در شبانه روز در سال 92 به بهره برداری رسید و از سال 94 توسعه این تصفیه خانه در دستور کار قرار گرفت که پیش بینی می شود در روزهای آینده مدول دوم و سوم این تصفیه خانه در مدار بهره برداری قرار گیرد.
وی با بیان اینکه در حال حاضر بیش از 10 هزار نفر در شهرستان داران تحت پوشش شبکه فاضلاب قرار دارند،خاطرنشان ساخت: با بهره برداری از مدول دوم وسوم تصفیه خانه فاضلاب داران بیش از 20 هزار نفر تحت پوشش خدمات شبکه فاضلاب قرار می گیرند و در افق طرح در سال 1407 بیش از 42 هزار نفر در این شهرستان از خدمات شبکه فاضلاب بهره مند شوند.
مدیرعامل شرکت آب وفاضلاب استان اصفهان با اشاره به روش تصفیه در تصفیه خانه فاضلاب داران اعلام کرد:با توجه به اقلیم آب وهوایی و شرایط زیست محیطی این منطقه از روش تصفیه لاگون هوادهی با برگشت لجن فعال lass استفاده شده است.
مهندس هاشم امینی به اجرای 77 کیلومتر شبکه فاضلاب در شهر داران پرداخت و بیان کرد: از سال 94 تاکنون از 94 کیلومتر شبکه فاضلاب در شهرستان داران بیش از 77 کیلومتر آن اجراء شده است و 3 کیلومتر خطوط انتقال فاضلاب هم اجراء گردید.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان با بیان اینکه در حال حاضر 4200 فقره انشعاب فاضلاب در شهرستان داران نصب شده عنوان کرد: با راه اندازی مدول دوم وسوم تصفیه خانه فاضلاب داران 3 هزار و 344 متر مکعب درروز پساب در این تصفیه خانه تولید می شود.
وی اعلام کرد: اجرای تاسیسات فاضلاب در شهرستان داران بیش از 23 میلیارد تومان هزینه در برداشت که از محل اعتبارات عمرانی و جاری تامین گردید.مهندس هاشم امینی با اشاره به اهمیت باز چرخانی آب خاطرنشان ساخت: هم اکنون از کل آبی که در منازل استفاده می‌کنیم، به‌طور میانگین ۷۰ درصد آن تبدیل به فاضلاب می‌شود که با تصفیه‌ آن می‌توان از حفر چاه‌های بیشتر برای جبران کمبود آب مصرفی جلوگیری کرد. چرا که بسیاری از کشورهای توسعه‌یافته علی‌رغم آمار بارندگی بالا، توجه ویژه‌ای به سیستم بازچرخانی آب به‌عنوان راهی برای گریز از شرایط کم‌آبی و خشکسالی دارند.
مهندس امینی تصفیه فاضلاب را به‌دلیل مشکلاتی که رهاسازی و دفع غیربهداشتی فاضلاب در محیط زیست ایجاد می کند ضروری خواند و گفت:با تصفیه فاضلاب می توان از پساب بعنوان یک منبع جایگزین،برای مصارف صنعتی و کشاورزی غیر مثمر بهره مند شد همچنین فرایند تصفیه فاضلاب مانع بسیاری از مشکلات زیست محیطی می شود.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار