در سال جاری رخ داد؛
مدیرکل زندان‌های استان اصفهان گفت: در سال جاری 3هزار و 916 زندانی از زندان‌های استان با استفاده از شرایط آزادی مشروط، تخفیف مجازات و پایان حبس آزاد شدند.
کد خبر: ۸۱۲۵۲۵
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۲ 09 January 2020

اسدالله گرجی‌زاده در خصوص آمار آزادی زندانیان، اظهار کرد: 3هزار و 916زندانی از زندان‌های استان با استفاده از شرایط آزادی مشروط، تخفیف مجازات و پایان حبس آزاد شدند.

وی در خصوص آزادی زندانیان مشروط، افزود: امسال 628زندانی با بهره‌گیری از شرایط آزادی مشروط، 621زندانی با بهره از شرایط تخفیف مجازات و گذشت شاکی همچنین دو هزار و 667نفر نیز به دلیل پایان حبس آزاد شدند و به آغوش خانواده بازگشتند.

مدیرکل زندان‌های استان اصفهان در خصوص چگونگی مشمول آزادی شدن زندانیان، گفت: اعلام حائز شرایط بودن زندانی برای بهره‌مندی از تسهیلات یاد شده در زندان‌ها منوط به تائید عملکرد زندانی بنا بر گزارش روسای زندان‌ها، مدیران و مددکاران خوابگاه‌ها در مدت زمان تحمل حبس و همچنین امتیاز حضور زندانی‌ها در برنامه‌ها، فعالیت‌های فرهنگی و قرآنی است.

وی نداشتن شغل را از مهمترین مشکلات زندانیان پس از آزادی دانست و گفت: در حال حاضر تمام شرایط بهره‌مندی زندانیان از فعالیت‌های مختلف حرفه آموزی در زندان‌ها فراهم شده و زمینه بازگشت سالم زندانی به آغوش جامعه و خانواده او مهیاست اما پیگیری مشکلات شغلی درآمدی او پس از آزادی از مهمترین دغدغه‌هایی است که امیدواریم مسئولان و خیران در این زمینه تلاش بیشتری داشته باشند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار