سه اصفهانی در میان ۱۴۷ کشته شده ایرانی سقوط هواپیمای اوکراینی حضور داشتند.
کد خبر: ۸۱۲۳۷۵
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۹ 08 January 2020

به گزارش تابناک اصفهان، صبح امروز هواپیمای مسافربری اوکراین در نزدیکی جنوب تهران سقوط کرد. در این حادثه سه تن از شهروندان اصفهانی حضور داشتند. سید مهران ابطحی فروشان و مهدی اسحاقیان درچه از شهرستان خمینی شهر و منصور اثنی‌عشری اصفهانی از اصفهان در میان جانباختگان سقوط هواپیما بودند.

احمد نائیجی، مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان پزشکی قانونی کشور درباره فرآیند تشخیص هویت و شناسایی قربانیان سانحه سقوط هواپیمای مسافربری اوکراینی در جنوب تهران گفت: با جمع‌آوری اجساد قربانیان این اجساد به مرکز تشخیص و آزمایشگاهی پزشکی قانونی درکهریزک منتقل شده و آزمایش‌ها و نمونه‌گیری‌های لازم در این خصوص انجام خواهد شد.

وی با بیان اینکه برای شناسایی اجساد ممکن است نیاز به اخذ آزمایش از خانواده جانباختگان باشد، افزود: در این خصوص در صورتی که نیاز به انجام آزمایش باشد با شناسایی خانواده‌ها نسبت به انجام آزمایش از آنان در مراکز پزشکی قانونی استان محل سکونتشان اقدام خواهیم کرد و نیازی به حضور این خانواده‌ها در تهران نیست.

مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان پزشکی قانونی کشور با اشاره به زمان لازم برای شناسایی و تشخیص هویت قربانیان گفت:‌ چندین تیم تخصصی به شکل ۲۴ ساعته در آماده‌باش خواهند بود تا بتوانیم ظرفت مدت ۳ یا ۴ روز و نهایتا یک هفته هویت تمامی قربانیان را شناسایی کنیم و اجساد به خانواده‌هایشان تحویل داده شود.

اجساد حادثه جمع آوری شد

مرتضی سلیمی، رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر گفت: زمان تقریبی سقوط این هواپیما ساعت ۶ و ۱۸ دقیقه صبح چهارشنبه و محل وقوع آن شهرک لاله، صبا شهر رباط کریم در استان تهران و مسیر پروازی آن از فرودگاه امام خمینی(ره) تهران به مقصد شهر کیف کشور اوکراین بوده است.

وی اضافه کرد: با توجه به گزارش شاهدان محلی و ارزیابی های صورت گرفته در محل حادثه،   هواپیما در آسمان دچار حریق شده و تمامی سرنشینان هواپیما در لحظه برخورد به زمین بر اثر انفجار فوت شده بودند.

رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر ادامه داد: برای انجام سلسله عملیات امداد و نجات، جمع آوری و انتقال اجساد این سانحه هوایی، ۴۰ تیم عملیاتی هلال احمر(۲۰۰ نفر امدادگر و نجاتگر) با مشارکت و هماهنگی استان تهران (۳۵ تیم)، سازمان امداد و نجات (۳ تیم) و قم (۲ تیم) با استفاده از ۴۵ دستگاه خودروی عملیاتی و ۲ فروند بالگرد امدادی به محل وقوع این سانحه اعزام شده

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار