مدیر طرح ساماندهی ناژوان از تخم گذاری یک قوی سیاه در باغ پرندگان ناژوان خبرداد و گفت: این تخم گذاری در شرایط کاملا طبیعی انجام شده و این یک اتفاق نادر است.
کد خبر: ۸۰۹۹۱۱
تاریخ انتشار: ۰۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۰ 30 December 2019

به گزارش تابناک اصفهان به نقل از اداره ارتباطات سانه ای شهرداری اصفهان، سید رسول هاشمیان مدیر طرح ساماندهی ناژوان در بازدید جمعی از حامیان محیط زیست در باغ پرندگان اظهار داشت: یک جفت قوی سیاه باغ پرندگان ناژوان در شرایط کاملاً طبیعی تخم گذاری نموده است.

هاشمیان ادامه داد: حدود ده سال پیش دو جفت قوی سیاه برای مجموعه باغ پرندگان خریداری شد که این پرنده‌های زیبا با خوگیری با محیط و بستر سازی مناسب فضای نگهداری آنان، طی چند سال گذشته به صورت کاملاً طبیعی تکثیر شده‌اند.

وی در همین ارتباط افزود: در هر سال قوی سیاه تنها یک بار اقدام به تخم گذاری می‌نماید که این اتفاق معمولاً در پاییز یا زمستان مشاهده می‌شود که متأسفانه بازدید کنندگان مجموعه باغ در این بازه زمانی بسیار محدود هستند.

سید رسول هاشمیان افزود: ماه گذشته نیز کاسکوهایی که تحت نظارت پزشک‌های متخصص مجموعه در فضای باغ رها شده بودند جفت گیری کرده و اکنون شاهد تولد جوجه‌های آنان هستیم.

مدیر طرح ساماندهی ناژوان گفت: همانگونه که مستحضرید کاسکوها که موجوداتی اجتماعی و برای خانواده‌های ای رأی بشدت جذاب هستند، به ندرت اقدام به جفت گیری می‌نمایند که این اتفاق نیز برای بار اول در باغ پرندگان اصفهان مشاهده شد.

وی با اشاره به بهینه سازی زیرساخت‌ها و امکانات موجود در مراکز گردشگری ناژوان گفت: به دنبال آن هستیم تا با رفع معایب و نقاط ضعف مجموعه بتوانیم در سطح بین المللی نیز به جذب گردشگر کمک کنیم.

هاشمیان افزود: تجربه ۲۸ ساله همکاران مجموعه ناژوان شامل مدیران و کارشناسان حرفه‌ای باعث شده تا این روزها شاهد اوج گیری جذابیت و ارائه خدمات تفریحی به گردشگران باشیم.

وی ادامه داد: واحد تغذیه و قرنطینه، واحد بهداشت و کلینیک، واحد پرورش و تکثیر و و احد تاکسیدرمی که همگی با برنامه‌های مدون علمی و به روز دنیا در باغ پرندگان در حال خدمت رسانی هستند، توانسته‌اند ماندگاری ذخایر ژنتیکی مجموعه را به بیش از ۱۲۰ گونه‌ی نادر ارتقا دهند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار