استاندار اصفهان با اعلام اینکه مدارس فرسوده نداریم، گفت: هم اینک تمامی مدارس خشت و گلی در سطح استان تعطیل، بخاری‌های نفتی حذف و ساخت مدارس سبز شروع شده است.
کد خبر: ۷۸۹۱۲۳
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۶ 16 October 2019

به گزارش تابناک اصفهان به نقل از روابط عمومی استانداری اصفهان، استاندار اصفهان در ارتباط ویدئو کنفرانس با اسحاق جهانگیری در مراسم بهره‌برداری از دبستان خیر ساز حاج احمد قفال و ۹۳ پروژه آموزشی این استان که همزمان با افتتاح ۱۰ هزار کلاس آموزشی در سطح کشور برگزار شد، اظهار داشت: امروز  ۹۳ پروژه آموزشی با ۴۸۲ کلاس درس به بهره‌برداری خواهد رسید که اعتباری بالغ بر ۹۵۰  میلیارد ریال به خود اختصاص داده است.

عباس رضایی با بیان اینکه بهره‌برداری از پروژه‌های آموزشی نسبت به سال قبل ۱۵ درصد افزایش داشته است، اضافه کرد: ۱۶ درصد این پروژه‌ها به همت خیران و ۵۸ درصد به صورت مشارکتی ساخته شده است که نشان از همراهی مردم با نظام جمهوری اسلامی ایران و دولت تدبیر و امید دارد.

وی با اعلام اینکه مدارس فرسوده نداریم، ادامه داد: هم اینک تمامی مدارس خشت و گلی در سطح استان تعطیل، بخاری‌های نفتی حذف و ساخت مدارس سبز شروع شده است.

استاندار اصفهان اضافه کرد: مبنای توسعه  در استان اصفهان دانایی است که مبداء آن همین مراکز آموزشی است  لذا هر چه به این مبادی توجه کنیم به بنیادهای راستین خود توجه کرده‌ایم.

وی یادآور شد: کاروان علم به سرعت در حال حرکت است و بر همین اساس باید مبنای توسعه را بر رشد و ارتقای  مدارس به عنوان پایگاه و مبدأ حرکت دانش قرار دهیم.

رضایی افزود: برای اولین بار شورای سیاست‌گذاری و دبیرخانه و شورای اجرایی منطقه ویژه علم و فناوری تشکیل شده و می‌تواند در آینده نزدیک در ابعاد مختلف سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی مؤثر واقع شود.

وی خاطرنشان کرد: دیانت و صنعت دو ویژگی مهم این استان اصفهان است که در همه جای ایران و جهان با این نام شناخته می‌شود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار