اولین نمایشگاه بین المللی پوشش های ساختمانی در اصفهان با شعار رونق تولید ملی و نهضت ساخت داخل از امروز در محل نمایشگاه بین المللی اصفهان گشایش یافت.
کد خبر: ۷۸۰۹۶۲
تاریخ انتشار: ۲۶ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۳:۱۱ 17 September 2019

 

به گزارش خبرنگار تابناک اصفهان، نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی در نشست خبری که به این منظور برگزار شده بود، اظهار داشت: مباحث اقتصادی کشور در اولویت اول است و از 5 سال گذشته به طور مجدانه در حوزه رونق تولید تمرکز کردیم.

فولادگر ادامه داد: آنچه باعث شده که نتیجه تلاش ها را در عرصه رونق تولید شاهد نباشیم ، مشکلات ساختاری و مدیریتی است که باید حل کرد.

وی اظهار داشت: مشکلات ساختاری و مدیریتی را در ده بخش تقیسیم بندی کردیم و گام به گام برای حل آن پیش رفتیم.

عضو شورای اسلامی شهر اصفهان نیز با بیان اینکه ساختمان سازی یا صنعت ساختمان مهمترین صنعت در دنیا است که توجه به این صنعت باعث می شود که نمود آن را در ساخت و ساز های شهری شاهد باشیم.

شیرین طغیانی ادامه داد: توجه به پوشش های ساختمانی از اهمیت بالایی برخورد است و نیاز به یک تحول جدی در این حوزه در سطح شهر اصفهان است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان نیز در این  جلسه گفت: برای رونق تولید باید از مسیری که صنایع دفاعی ما در چهل سال گذشته طی کرده‌اند استفاده کنیم و تولید داخل را تقویت کنیم. اکنون صنایع دفاعی ما به حدی از بلوغ رسیده که دشمنان ما روی آن حساب و در واقع یک قدرت بازدارندگی برای دشمنان ایجاد کرده است.

سید حسن قاضی عسگر اظهار کرد: با ابتکار مقام رهبری امسال به عنوان سال رونق تولید نامگذاری شد زیرا شدیدا کشور به آن نیاز داشت. برگزاری این نمایشگاه‌ها می‌تواند بخشی از کمبودها در زمینه بازاریابی، فروش و اطلاع رسانی در صنایع مختلف را جبران کند اما همه دستگاه‌های اجرایی باید کمک کنند تا تولید پررونقی داشته باشیم.

وی افزود: در کشوری که هزاران مانع بر سر راه تولید است، تولیدکننده نمی‌تواند با آرامش به انجام کار خود بپردازد. من معتقدم اگر بخواهیم رونق تولید ایجاد شود باید از مسیری که صنایع دفاعی ما در چهل سال گذشته طی کرده‌اند استفاده کنیم و تولید داخل را تقویت کنیم. صنایع دفاعی به حدی از بلوغ رسیده است که دشمنان ما روی آن حساب کرده و درواقع یک قدرت بازدارندگی برای دشمنان ایجاد کرده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان تصریح کرد: در کشورهای پیشرفته زمانی که پیشرفتی در صنایع دفاعی به وجود می آید، برخی از این پیشرفت‌ها که قابلیت استفاده در صنعت را دارد وارد جامعه کرده و کسب و کاری اضافه بر کسب و کار ایجاد شده در صنایع دفاعی ایجاد می‌کنند. ما نیاز داریم که بسیار عاقلانه‌تر و باتدبیرتر از گذشته عمل کنیم.

قاضی عسگر با بیان لزوم تغییر در برخی از سیاست‌های حال حاضر گفت: در گذشته باوجود قیمت دلار "دستگاه سازی" در ایران به صرفه نبود. اگر قیمت ارز تک نرخی و واقعی شود می‌تواند باعث رونق تولید شود.

وی افزود: زمانی که تولیدکننده تصمیم به تولید می‌گیرد باید حمایت شود و کمترین حمایت این است که او را در مقابل رقبای خارجی رها نکنیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان در نهایت تاکید کرد مسائل و مشکلات کشور باید به صورت اصولی و سیستماتیک حل شود.

قابل ذکر است غرفه سازی ها در نمایشگاه بین المللی پوشش های ساختمانی توسط  شرکت سها دانش نقش جهان صورت گرفته است که ایجاد و راه اندازی سایت شرکت گراف به آدرس   https://graph.ir/ می باشد که این شرکت سابقه 15 ساله در برگزاری نمایشگاه دارد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار