معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای اصفهان گفت: دولت در رديف بودجه اعتباري براي طرح سامانه دوم آبرسانی اصفهان بزرگ در نظر نگرفته و قرار شد از محل تبصره ١٩ و با كمک سرمايه گذار بخش خصوصي طرح اجرا شود.
کد خبر: ۷۶۹۹۰۰
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۳ 07 August 2019
حسن ساساني با بیان اینکه از ابتداي سال جاري تاكنون حجم آب ورودي به سد زاينده رود يك ميليارد و ٨٤٢ ميليون مترمكعب و خروجي سد يك ميليارد و ٢٦٢ ميليون مترمكعب بوده گفت: درحال حاضر ذخيره مخزن سد زاينده رود ٧٥١ ميليون مترمكعب است درحالي كه در مدت مشابه سال قبل ذخیره سد ٢٩٧ ميليون مترمكعب بود.
 
معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای اصفهان در مورد اینکه چرا كشت برنج در غرب اصفهان انجام مي شود، عنوان کرد: با توجه به مصوبه دولت كشت برنج به غير از گيلان و مازندران در سایر استان ها ممنوع است، اما اينكه برخي اقدام به برنج كاري مي كنند، جهاد كشاورزي بايد نظارت داشته باشد و ما تنها بايد آب بها را به قيمت تمام شده از آنها بگيريم، البته قانون نیز برنج كاري را جرم اعلام نكرده است.
 
او در خصوص کیفیت پساب اصفهان، اظهار کرد: از نظر محیط زیست و شرکت آب منطقه ای پساب زاینده رود کیفیت مطلوبی برای کشاورزی ندارد و تنها می توان برای درختان غیرمثمر استفاده کرد هیچ پسابی در استان مجاز و قابل استفاده برای بخش کشاورزی نیست. 
 
ساسانی در خصوص حقابه شهر اصفهان و شهرداری از زاینده رود، اظهار کرد: شهر اصفهان طبق طومار شیخ بهایی دارای حقابه است و اگر شهرداری برای فضای سبز استفاده می شود مطابق با حقابه خود است.

طرح سامانه دوم اصفهان بزرگ به کُندی پیش می رود

وی در خصوص سامانه دوم آبرسانی اصفهان بزرگ، اظهار کرد: متاسفانه دولت در ردیف بودجه اعتباری برای این طرح در نظر نگرفته و قرار شد از محل تبصره ١٩ و با کمک سرمایه گذار بخش خصوصی طرح اجرا شود.

ساسانی با بیان اینکه اجرای این طرح به ٢٦٠٠ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که با اعتبارات محدود به سختی انجام می شود، یادآور شد: تصفیه خانه این طرح در حال احداث است که با بودجه کم اجرای آن زمانبر است.

وی در خصوص ظرفیت پایین سامانه اول آبرسانی اصفهان بزرگ، اظهار کرد: ظرفیت این سامانه 12 مترمکعب بر ثانیه است در حالیکه نیاز استان بیش از این است در سال های گذشته کمبود آب از چاه های فلمن و چاه های حریمی تامین می شد، اما به دلیل کاهش و افت منابع آب‌های زیرزمینی در زمان پیک و افزایش دما با افت فشار آب مواجه هستیم.

معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای اصفهان تاکید کرد: تونل سامانه دوم آبرسانی اصفهان بزرگ سال هاست که اجرا شده و اکنون باید تصفیه خانه و خط انتقالی آن احداث شود که نیازمند اعتبار است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار