مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان گفت: در چند سال اخیر برای تامین پایدار آب شرب مردم شهرهای داران و دامنه بیش از 350 میلیارد ریال هزینه شده است.
کد خبر: ۷۶۵۹۹۹
تاریخ انتشار: ۰۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۰ 25 July 2019

به گزارش تابناک به نقل از شرکت آبفا استان اصفهان، هاشم امینی با بیان اینکه در فصل بهار و تابستان سال جاری شاهد افزایش دمای بی سابقه بودیم، اظهار کرد: با این وجود آب شرب پایدار با بهترین کیفیت در اختیار بیش از 25 هزار جمعیت این منطقه قرار گرفت.

 
وی با اشاره به اقداماتی که منجر به تامین پایدار آب شرب مردم شهرستان فریدن شد، گفت: آب شرب شهرستان فریدن از طریق منابع محلی تامین می شود و با توجه به خشکسالی های پیاپی حفر و تجهیز چاه ها  در دستور کار قرار گرفت.
 
مدیر عامل شرکت آب وفاضلاب استان اصفهان به تعداد چاه ها در مدار بهره برداری اشاره کرد و افزود: در حال حاضر 7 چاه با دبی حدود 100 لیتر در ثانیه آب شرب مرم شهرستان فریدن را تامین می کند در حالیکه در چند سال گذشته تنها از طریق سه فقره چاه آب شرب مردم این شهر ستان تامین می شد.
 
وی احداث مخازن ذخیره را یکی از عوامل دسترسی پایدار مردم به آب شرب برشمرد و تصریح کرد: تکمیل مخزن 2 هزار مترمکعبی شهر داران و در دستور کار قرار دادن احداث مخزن هزار متر مکعبی شهر دامنه در تامین پایدار آب شرب منطقه فریدن بسیار موثر بود.
 
امینی کیفیت آب شرب شهرستان فریدن را مورد تایید مراکز ذی صلاح دانست و تاکید کرد: در چند سال گذشته با نصب و راه اندازی دستگاه RO، آب شرب با کیفیت مطلوب در اختیار مردم قرار می گیرد این در حالیست که همه روزه آب شرب این منطقه از لحاظ کیفی مورد نظارت دستگاه های ذیصلاح از جمله مرکز بهداشت قرار می گیرد.
 
وی افزود: آب شرب منطقه فریدن بسیار سالم و بهداشتی است و کاملا کیفی و عاری از هر گونه آلودگی میکروبی و شیمیایی است.
 
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان رفع افت فشار آب را یکی دیگر از اقدامات در راستای توزیع عادلانه آب در شهرستان فریدن برشمرد و گفت: با نصب شیرهای فشار شکن، زون بندی شبکه توزیع و استفاده از سیستم تله متری آب شرب با فشار یکسان در اختیار مردم قرار می گیرد.
 
وی با تاکید بر اصلاح شبکه فرسوده که کاهش هدر رفت آب را به دنبال دارد، تصریح کرد: در 2 سال گذشته بیش از  6 کیلومتر از شبکه فرسوده شهر داران اصلاح و بازسازی شد که اجرای این عملیات باعث شد هدر رفت آب از 38 به 30 درصد کاهش یابد، همچنین اصلاح و بازسازی شبکه توزیع استمرار دارد تا هدر رفت شبکه به 15 درصد کاهش یابد. 
 
امینی گفت: اگر مصرف را از طریق شیرهای فشار شکن، زون بندی شبکه توزیع، سیستم تله متری و برنامه های فرهگی مدیریت نمی کردیم قطعا مردم در طول شبانه روز آب کافی در اختیار نداشتند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار