معاون حقوقی قوه قضاییه:
معاون حقوقی قوه قضاییه گفت: استفاده از تعابیری چون وکیل دولتی یا وکیل غیردولتی درست نیست.
کد خبر: ۷۵۵۸۲۵
تاریخ انتشار: ۳۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۷ 21 June 2019

به گزارش تابناک، آیت‌الله محمد مصدق در اصفهان با بیان اینکه رویکر ریاست جدید قوه قضاییه نسبت به تمام صنوف مختلف دیدگاه مثبتی است گفت: اعتقاد داریم اگر قانونی برای قشری تدوین می‌شود باید نظرات فرهیختگان آن صنف اتخاذ شود.

به گفته معاون حقوقی قوه قضائیه اعتقاد ما بر این است که جامعه وکالت از قوه قضاییه جدا نیست و به همین دلیل از وکلا در کمیسیون‌های تشکیل شده استفاده می‌کنیم.

او با بیان اینکه به هیچ‌وجه نباید تصور کرد اگر رسانه‌ای مطلبی درباره نهاد وکالت را مطرح می‌کند قوه قضاییه با آن موافق است اظهار کرد: اعتقاد قوه قضاییه بر این است وکیل باید به نفع موکلش تلاش کند اما نباید وقتی موضوعات امنیتی یا جاسوسی برای نظام مطرح است وکلا خود را مدافع چنین کسانی تصور کنند و اینکه وکیلی برای مطرح شدن همصدا با جاسوس باشد معنایی ندارد هرچند چنین افرادی انگشت‌شمار هستند.

آیت‌الله مصدق  در مورد آزمون وکالت و ادامه دارر بودن آن گفت: مخالف حذف آزمون وکالت هستیم چرا که عقل به هر دستگاهی اجازه گزینش نیروهای خود را می‌دهد و این گزینش همان رد شدن از آزمون است و قوه قضاییه به موقع در برابر این موضوع مخالفت خود را اعلام و از این امر دفاع می‌کند چرا که قطعا نهاد وکالت نیازمند آزمون، گزینش و تایید صلاحیت است.

او در ادامه بیان داشت: گاهی تعابیری چون وکیل دولتی یا وکیل غیردولتی را از کانون وکلا یا مرکز مشاوران می‌شنویم که استفاده از این تعابیر درست نیست و بهتر است بگوییم با فعالیت دو نهاد موازی موافق نیستیم نه اینکه چنین تعابیری استفاده کنیم و بهتر است تصمیم‌گیری در این زمینه را به قوه قضاییه بسپاریم و به طعنه زدن، شعار دادن و تنش‌ها در این زمینه پایان دهیم.

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار