مدیر روابط عمومی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اصفهان گفت: پل تاریخی فلاورجان با حدود 400 سال قدمت به پیاده راه، تبدیل و پس از تعیین مسیر جایگزین، از تردد خودرو بر روی آن جلوگیری می شود.
کد خبر: ۷۵۳۳۷۲
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۳ 12 June 2019

به گزارش تابناک، شهرام امیری با بیان اینکه پل فلاورجان از معدود پل‌های تاریخی در استان اصفهان است که هنوز خودرو بر روی آن تردد می‌کند گفت: با توجه به احتمال آسیب وارد شدن به این پل، اداره میراث فرهنگی استان و شهرستان فلاورجان در صدد تبدیل کردن آن به پیاده راه جهت حفظ هرچه بهتر این بنای تاریخی هستند.

وی با تاکید به اینکه در نشست شورای ترافیک شهرستان فلاورجان برنامه ریزی جهت پیاده راه سازی و توقف حمل و نقل خودرو بر روی پل در دستور کار قرار داده شد و تصریح کرد: این پل برای تردد خودرو، طراحی و ساخته نشد و می‌توان با پیاده راه سازی، آن را به یکی از جاذبه‌های گردشگری این شهرستان تبدیل کرد.

وی با اشاره به اینکه پیش از این، پل بابا محمود در شهر پیربکران از توابع شهرستان فلاورجان پیاده راه شد، خاطرنشان کرد: در چند سال اخیر اقدام‌های خوبی در این شهرستان برای مرمت و حفظ آثار و بناهای تاریخی و توسعه بومگردی صورت گرفته است.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار