پس از ۱۲ سال صورت گرفت؛
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اصفهان گفت: با توجه با افزایش دبی ورودی، افزایش حجم و ارتفاع آب سد زاینده‌رود پس از ۱۲ سال نیروگاه برق‌آبی زاینده‌رود با توان حداکثر تولید در مدار قرار گرفت.
کد خبر: ۷۵۲۶۱۷
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۳ 10 June 2019

به گزارش تابناک به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای اصفهان، مسعود میرمحمدصادقی اظهار داشت: نیروگاه برق‌آبی سد زاینده‌رود از هشتم خرداد ماه با توان نامی ۵۵ مگاوات ساعت در مدار تولید قرار گرفت.

وی با بیان اینکه توزیع آب کشاورزی تا نیمه دوم خردادماه ادامه دارد گفت: طبق برنامه ابلاغ‌شده از سوی شورای هماهنگی زاینده‌رود در بهمن‌ماه سال گذشته - قبل از بارندگی‌های سال جاری- آب تا بیستم خردادماه در زاینده‌رود جریان دارد و هر تغییری در این برنامه نیازمند تشکیل جلسه شورای هماهنگی حوضه آبریز زاینده‌رود است و تا این لحظه چنین جلسه‌ای برگزار نشده است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اصفهان افزود: حجم ذخیره آب در مخزن سد زاینده‌رود ۷۴۷ میلیون متر مکعب است و متوسط آب ورودی و خروجی سد به ترتیب ۱۲۳ و ۱۰۲ متر مکعب بر ثانیه است.

وی تاکید کرد: سال گذشته حجم آب موجود در سد زاینده‌رود ۳۲۱ میلیون مترمکعب و در بلندمدت هم یک میلیارد مترمکعب بوده است.

میرمحمدصادقی با اشاره به بارش‌های اخیر در چلگرد که سرچشمه زاینده‌رود است، گفت: ۲ هزار و ۱۴۰ میلی‌متر بارش داشتیم و این وضعیت بسیار خوبی نسبت به سال گذشته است.

وی افزود: در شهر اصفهان تا امروز ۱۴۰ میلی‌متر بارش داشتیم که نسبت به سال گذشته که ۷۲ میلی‌متر و بلندمدت که ۱۱۷ میلی‌متر بوده به ترتیب حدود ۴۹ و ۱۶ درصد رشد داشته است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار