مدیر اجرای طرح‌های انرژی و سیالات شرکت فولاد مبارکه گفت: با بومی سازی دانش فنیِ ساخت پست‌های برق شهید خرازی شرکت فولاد مبارکه اصفهان بیش از ۴۰ میلیارد ریال صرفه جویی برای این شرکت حاصل شد.
کد خبر: ۷۵۲۶۱۱
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۸ 10 June 2019

به گزارش تابناک، علیرضا استکی مدیر اجرای طرح‌های انرژی و سیالات شرکت فولاد مبارکه، این طرح را یکی از مهمترین طرح‌های موفق در فولاد مبارکه معرفی کرد و گفت: به‌منظور استفادۀ حداکثری از توان تولید داخلی، برخی از تجهیزات این طرح باوجود داشتن امکان تأمین خارجی پیش‌بینی‌شده در قرارداد، بومی‌سازی شد که مهم‌ترین آن سامانه ثبت خطا‌ها و وقایع این پست، تغییر سازنده از زیمنس آلمان به بهینه نیرو؛ راکتور‌های سری ۶/۶ کیلوولت؛ تغییر سازنده از ترنچ اتریش به فراپیام؛ تابلوی میمیک موزاییکی؛ تغییر سازنده از دوموی ایتالیا به طرح نیرو در داخل است.

وی با تاکید بر اینکه این طرح در زمینی به مساحت بیش از ۱۰۰ هزارمترمربع با دوهزارو ۷۰۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری چهار ساله اجرا و اکنون وارد مدار شده است افزود: با بهره برداری از این طرح علاوه برتحقق تغذیۀ پایدار انرژی الکتریکی سایت شهید خرازی و پایداری شبکۀ برق پیشین از طریق تغذیۀ بخشی از بار‌های آن شبکه زمینه اشتغال مستقیم ۷۵ نفر فراهم شد.

مدیر اجرای طرح‌های انرژی و سیالات شرکت فولاد مبارکه افزود: برق‌داری پست کلیدزنی ۴۰۰ کیلوولتزنده‌رود؛ برق‌داری پست گازی ۴۰۰ کیلوولت شهید خرازی؛ برق‌داری ترانسفورماتور‌های کاهنده و پست کلیدزنی ۶۳ کیلوولت شهید خرازی و انتقال تغذیه برق مگامدول‌های احیامستقیم شهید خرازی به پست جدید ازجمله مراحل راه اندازی واجرای این طرح است.

علیرضا استکی گفت: اکنون، تغذیۀ برق مگامدول‌های احیا مستقیم شهید خرازی که پیش از این به‌صورت موقت از پست MIS۱ برقرار بوده به پست MIS۲ منتقل شده و حدود ۴۰ مگاوات از بار شبکۀ برق قدیمی فولاد مبارکه کاسته شده است.

وی افزود: ظرفیت نصب‌شدۀ تجهیزات در این طرح ۵۰۰ مگاولت آمپر است که تا هزارو ۵۰۰ مگا ولت‌آمپر قابلیت توسعه دارد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار