مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اصفهان گفت : 2 هزار برنامه و رودیداد فرهنگی در تعطیلات نوروزی متناسب با ظرفیت های مختلف استان اجرا می شود.
کد خبر: ۷۲۶۱۳۲
تاریخ انتشار: ۲۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۸:۱۹ 17 March 2019
 
به گزارش تابناک، فریدون اله یاری افزود : تلاش شده تا با توجه به افزایش زمان تعطیلات در نوروز 98 با برنامه ریزی مناسب و جلب همکاری های همه نهادهای اجرایی و فرهنگی، برنامه های متنوع فرهنگی را در 24 شهرستان استان برگزار کنیم.
وی اظهارداشت: این برنامه های فرهنگی در قالب رویداد فرهنگی نوروزگاه، جشنواره های غذاهای سنتی، نمایشگاه های صنایع دستی، نمایشگاه های پوشاک سنتی و برگزاری جشنواره های معرفی آداب و رسوم اقوام محلی و عشایر ارائه خواهد شد.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اصفهان خاطرنشان کرد : رویداد فرهنگی نوروزگاه به عنوان شاخص ترین برنامه دوم فروردین در باغ موزه چهلستون آغاز می شود و تا پایان نوروز ادامه می یابد.
به گفته وی این رخداد فرهنگی در اماکن مختلفی همچون چهلستون، میدان تاریخی امام (ره) (نقش جهان)، شرق اصفهان و دیگر مناطق تاریخی و جاذبه های گردشگری این استان تا 12 فروردین ادامه می یابد و شامل برگزاری نمایشگاه، رقص و آواز محلی، مراسم شاهنامه خوانی، تئاتر خیابانی و دیگر بخش های هنری است. 
وی اضافه کرد : در رویداد امسال اقوام ساکن استان اصفهان از جمله فارس، لُر، ترک قشقایی، گُرجی، ارامنه و عرب قرجویه آداب و رسوم بومی و محلی خود را اجرا می کنند تا سبب آشنایی بیشتر مسافران با این استان و ساکنان آن شود. 
اله یاری تصریح کرد: برنامه های فرهنگی نوروز 98 با هماهنگی و همکاری این اداره کل و اداره های میراث فرهنگی، فرمانداری ها و شهرداری های مناطق مختلف استان برگزار می شود.
وی با اشاره به پیش بینی افزایش سفرهای داخلی در نوروز 98 تصریح کرد: سفرهای ایرانگردی در نوروز، با توجه به ارزان بودن نسبت به سفرهای خارجی افزایش پیدا خواهد کرد.
اله یاری با اشاره به این که استان اصفهان برای میزبانی از مسافران نوروزی آماده است بیان کرد: با تمهیدات اندیشیده شده و هماهنگی با همه نهادهای مشارکت کننده در کمیته اسکان ستاد اجرایی خدمات سفر اصفهان، ظرفیت اقامت در این استان همزمان با نوروز 98 به 350 هزار نفر در هر شبانه روز افزایش یافته است.
منبع: تابناک
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار