معاون رییس جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری گفت: صادرات صنایع دستی در مقایسه با سال قبل 11 درصد رشد داشته است و سهم صادرات چمدانی آن تا پایان امسال به 300 میلیون دلار افزایش می یابد.
کد خبر: ۷۱۶۰۲۹
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۱ 17 February 2019

به گزارش تابناک به نقل از ایرنا، علی اصغر مونسان روز یکشنبه در حاشیه مراسم آغاز عملیات اجرایی طرح نمونه گردشگری مهستان نقش جهان اصفهان در جمع خبرنگاران افزود : بدون شک با حمایت از این صنعت ضمن اشتغالزایی در شهرها و بویژه روستاها، درآمد زیادی برای کشور بدست خواهد آمد.
وی صنایع دستی را منبع پر ظرفیت برای کشور دانست و اضافه کرد: در سال گذشته حدود 520 میلیارد دلار از صادرات صنایع دستی عاید کشور شد که 250 میلیون دلار از آن صادرات چمدانی بود.
رئیس سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری ادامه داد: از لحاظ ثبت شهرهای جهانی صنایع دستی موفق به عبور از کشور چین شدیم که موفقیتی برای ایران به شمار می رود.
به گفته او تا پایان آذرماه سال جاری بیش از 6 میلیون نفر گردشگر خارجی به ایران آمدند و با افزایش این میزان تا پایان سال رکورد جدیدی در کشور ثبت خواهد شد و از آنجایی که کشور ما به مباحث اقتصادی جدید همچون گردشگری نیاز دارد مسوولان ملی و محلی عزم خود را برای توسعه گردشگری جزم کرده اند.
وی ادامه داد: بر همین مبنا و با توجه به شور و نشاطی که در حوزه گردشگری کشور رخ داده است تا پایان امسال رکورد جدیدی از نظر ورود گردشگر خارجی ثبت خواهد شد.
رییس سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری با اشاره به افزایش سرمایه گذاری ها در حوزه گردشگری تصریح کرد: 120 هزار میلیارد تومان حجم سرمایه گذاری گردشگری نشان می دهد که آینده روشنی برای این صنعت وجود خواهد داشت.
به گفته وی، افزایش کمی و کیفی در زیرساخت های گردشگری تراز آن را در سالهای آینده بیشتر می کند.
وی با بیان اینکه طی یکسال و نیم گذشته ایران در حوزه طبیعت گردی به رشد قابل ملاحظه ای دست پیدا کرد، درباره اهمیت بوم گردی گفت: تعداد واحدهای بوم گردی از 400 واحد در سال گذشته به یک هزار و 500 واحد در سال جاری افزایش پیدا کرد و تا پایان دولت دوازدهم به 2 هزار واحد خواهد رسید.
رییس سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری به ضرورت حمایت از توریسم درمانی اشاره کرد و افزود: این سازمان با همکاری وزارت بهداشت قصد دارد این حوزه را سر و سامان داده تا همچون طبیعت گردی فعال تر شود.
وی در پاسخ به سوال ایرنا مینی بر برنامه های آن سازمان برای حفظ بناهای تاریخی افزود: هدف سازمان میراث فرهنگی حفظ و مرمت آثار تاریخی با مشارکت سرمایه گذاران غیر دولتی است و دیدگاه ما ضمن حفظ این اماکن، ایجاد شغل و درآمد خواهد بود.
معاون رییس جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری اظهارداشت: تمامی آثار تاریخی کمتر از سطح یک در کشور به بهره برداران واگذار می شود و در این ارتباط کاروانسراهای عباسی در تمامی استان ها که با آسیب های جدی مواجه شده اند، بطور ویژه تری مرمت و حفظ خواهند شد.
مونسان بیان کرد : ایران از نظر داشته های طبیعی و فرهنگی جزو 10 کشور برتر جهان است و وجود یک میلیون سایت تاریخی، 34 هزار اثر تاریخی با ثبت ملی و 23 اثر با ثبت جهانی به یکی از کانون های اصلی گردشگری تبدیل شده است.

منبع: ايرنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار