مدیرکل کمیته امداد استان اصفهان گفت: کمیته امداد اصفهان در ۴۰ سال گذشته به‌طور میانگین ۱۰۰ هزار خانوار تحت پوشش داشته است که ماهیانه از مستمری، کمک‌هزینه معیشت و دیگر خدمات این نهاد بهره برده‌اند.
کد خبر: ۷۱۲۳۰۳
تاریخ انتشار: ۱۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۷ 06 February 2019

به گزارش تابناک ، محمدرضا متین پور،  با اشاره به چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، گفت: کمیته امداد از اولین نهادهای تأسیس‌شده به دنبال پیروزی انقلاب است که نشان‌دهنده اهمیت بسیار زیاد حمایت از محرومان و مستضعفان در اندیشه امام خمینی (ره) است.

وی تعداد متوسط سالیانه خانوارهای تحت حمایت کمیته امداد اصفهان در ۴۰ سال گذشته را ۱۰۰ هزار خانوار اعلام کرد و گفت: این نیازمندان در ۴۰ سال گذشته به صورت ماهیانه از مستمری و کمک‌هزینه معیشت و دیگر کمک‌های مردمی بهره‌مند شده‌اند.

متین پور بابیان اینکه در بعضی سال‌ها به علت رونق اقتصادی و عوامل توان‌افزای دیگر، جامعه تحت حمایت این نهاد کمتر از ۱۰۰ هزار خانوار شده است، گفت: سال‌هایی نیز در کارنامه کمیته امداد اصفهان با تعداد خانوارهای مستمری‌بگیر بیشتر از این عدد وجود دارد و در حال حاضر و در سال ۹۷ شمار این خانوارها از ۱۰۰ هزار هم گذشته است.

مدیرکل کمیته امداد اصفهان به افزایش چشمگیر مستمری مددجویان این نهاد از سال ۹۶ به بعد اشاره کرد و گفت: تمام تلاش این نهاد برای زدودن فقر مطلق و فراهم کردن بستر بازگشت خانوارهای نیازمند به جریان طبیعی زندگی است.

وی پرداخت ۱۰۶ هزار کمک‌هزینه جهیزیه را یکی دیگر از اقدامات ماندگار این نهاد در ۴۰ سال گذشته عنوان کرد و افزود: ازدواج فصلی نو در زندگی هر فرد است و کمک به فراهم شدن شرایط آن خدمتی است که باهمت این نهاد و همکاری مردم نیکوکار و خیران گران‌قدر اصفهانی میسر شده است.

متین پور یکی دیگر از اقدامات مهم کمیته امداد اصفهان را فراهم کردن بستر بیمه پایه درمانی نیازمندان اعلام کرد و توضیح داد: در طول عمر ۴۰ ساله این نهاد همواره جامعه تحت حمایت آن از پوشش بیمه درمانی بهره‌مند بوده‌اند و علاوه بر این ۴۱ هزار بیمار خاص، صعب‌العلاج و زمین‌گیر نیز به شکل ویژه از خدمات درمانی بهره‌مند شده‌اند.

وی پرداخت حق بیمه تأمین اجتماعی زنان سرپرست خانوار و مجریان طرح‌های اشتغال و خودکفایی را نوعی سرمایه‌گذاری برای بهره‌مندی این نیازمندان از خدمات مستمری بازنشستگی دانست و گفت: تاکنون ۲۰ هزار خانوار مددجو از این خدمت بهره‌مند شده‌اند و به‌تدریج و با رسیدن به سن بازنشستگی از عواید آن بهره‌مند می‌شوند.

منبع: تابناک
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار