سلسله نشست های نمایش و تحلیل روان شناختی آثار سینمای جهان با نام «سینما گپ» از سوی معاونت اجتماعی سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان با همکاری حوزه هنری استان اصفهان و دفتر تخصصی سینما برگزار می شود.
کد خبر: ۶۹۷۸۹۰
تاریخ انتشار: ۱۰ دی ۱۳۹۷ - ۲۰:۴۳ 31 December 2018

به گزارش تابناک، سيد محمد صادق سجادزاده مسئول امور مركز تخصصي خانواده (اداره امور اجتماعي) با اعلام این خبر گفت: سلسله نشست های «سینما گپ» با نگاهی روان شناسانه به آثار سینمای جهان در سال های اخیر از ۱۶ دیماه تا ۱۹ اسفند به صورت هفتگی، روزهای یکشنبه از ساعت ۱۷:۳۰ تا ۲۰ در سالن سوره حوزه هنری استان اصفهان برگزار می شود.
سجادزاده ادامه داد: در این جلسات طبیعتا نگاه هنری و تکنیکی به آثار سینمایی نخواهیم داشت و تلاش می شود تا موضوعات و نگاه موجود در این فیلم ها از منظر روان شناسی، آسیب های خانواده و آسیب های اجتماعی تحلیل شود.
وی با بیان اینکه کارشناسان و روان شناسان مختلفی در سلسله نشست های سینما گپ حضور دارند، اظهار داشت: در هر نشست پس از اکران فیلم مورد نظر، کارشناس حاضر در برنامه به ارائه تحلیل روان شناختی از فیلم می پردازد و اثرگذاری فیلم در این زمینه و آنچه را که کارگردان از این حیث مد نظر داشته است، مورد ارزیابی قرار می دهد.
مسئول امور مركز تخصصي خانواده افزود: ابعاد موضوع فیلم ها، قابلیت آن برای طرح بحث و اتفاقاتی که حول این محور در جهان در حال وقوع است، از موضوعات مورد بررسی در این جلسات است.
سجادزاده فیلم های «قصر شیشه ای»، «فارغ التحصیل» و «اتاق» را از جمله آثاری دانست که در نشست های سینما گپ اکران می شود. او گفت: قصر شیشه ای داستان دختری را روایت می کند که مادری هنرمند و پدری الکلی دارد که می خواهد آزادانه در بیابان و کوهستان زندگی کند، ولی کم کم این سبک زندگی فرزندانش را عاصی کرده و ادامه داستان فیلم بر این اساس شکل می گیرد.
وی ادامه داد: فیلم «اتاق» هم روایتگر زندگی زن جوانی به نام «جوی» است که هفت سال قبل در سن ۱۷ سالگی توسط مردی که ادعا کرده بود سگ مریضش نیاز به کمک دارد ربوده شده و در یک آلونک ۱۰ متری زندانی شده است و هیچ ارتباطی با دنیای خارج ندارد.
وی اضافه کرد: علاقمندان به حضور در این جلسات می توانند برای ثبت نام به ربات تلگرامی @cinemagapbot مراجعه کنند.

منبع: تابناک
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار