معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان اصفهان گفت: امسال رشد آموزش به مددجو برای اشتغال، نسبت به مدت مشابه در سال گذشته ۴ برابر افزایش یافته و رشد آموزش در اصفهان به ۴۵۰ درصد رسیده است.
کد خبر: ۶۹۴۰۶۰
تاریخ انتشار: ۰۲ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۱ 23 December 2018
رشد 4 برابری آموزش اشتغال مددجویان کمیته امداد اصفهان

بهرام سوادکوهی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در اصفهان با اشاره به توانمندسازی مددجویان کمیته امداد اصفهان، اظهار داشت: در چند سال اخیر رویکرد کمیته امداد از کمک‌های معیشتی و بلاعوض به سمت توانمند سازی رفته است.

وی افزود: در حال حاضر کمک‌های معیشتی، تکمیل کننده کارهای توانمندی است و ذهن مددجو از دریافت کمک‌های بلاعوض و قناعت به سمت توانمندی و حمایت دیگران سوق داده می‌شود.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان اصفهان با بیان اینکه در اشتغال، ابتدا باید زمینه آموزش برای مدجو فراهم شود، ادامه داد: برای امسال باید 10 هزار و 240 مورد آموزش صورت می‌گرفت که در حال حاضر 7 هزار مورد انجام شده و نسبت به سال گذشته 4 برابر رشد دارد و 450 درصد افزایش رشد آموزش مددجویان کمیته امداد در سال جاری بوده است.

وی بیان کرد:  امسال به شهرستان‌ها اعلام شد که صرفا هزینه ‌های آموزشی را کمیته امداد پرداخت می‌کند که منجر به اشتغال یا تقویت کننده شغل قبلی بشود. موضوع بعدی بحث اشتغال، کاریابی است و در این راستا از شرکت‌ها، مغازه‌ها و ... استفاده شده تا امکان به کارگیری مددجویان فراهم شود.

سوادکوهی با اشاره به 36 هزار مورد مستعد شغل در رده‌ها و تحصیلات مختلف، اظهار داشت: مددجویان بیکار از نظر تخصصی و تحصیلات متفاوتند که می‌توانند.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان اصفهان افزود: اگر سازمان‌ها، شرکت‌های خصوصی، شهرک‌های صنعتی، مغازه‌ها و ... مددجوی کمیته امداد را به کار گمارد، به دو صورت به کارفرما، کمک می‌شود یا تا 2 سال حق بیمه مددجو توسط کمیته پرداخت می‌شود یا در صورت پرداخت بیمه توسط کارفرما، مبلغ 20 میلیون تومان وام قرض الحسنه به اضافه هزینه آموزش به کارفرما داده می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: متولی آموزش‌ها، کمیته امداد و آموزش به عهده فنی‌حرفه‌ای است تا طبق استاندارهای به روز و مربیان مورد تایید فنی حرفه ای و همچنین موضوع استاد و شاگردی آموزش انجام شود.

سوادکوهی با اشاره به تفاهم نامه فنی حرفه‌ای با کمیته امداد، اظهار داشت: اگر مددجو، 3 برابر زمان مقرر آموزش، به شاگردی پرداخت، هزینه شاگردی به عنوان آموزش پرداخت می‌شود.

وی ادامه داد: قسمت سوم اشتغال کمیته امداد، بحث تسهیلات است و طبق سهمیه استان برای تقریبا 6 هزار نفر تا پایان سال باید طرح اجرا و 9 هزار نفر مشغول به کار شوند که تا الان 2 هزار و 86 طرح اجرا شده و 3 هزار نفر مشغول به کار شدند.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان اصفهان بیان کرد: در زمینه تسهیلات، 50 میلیارد تومان تا کنون برای اشتغال مددجویان وام، توسط کمیته امداد اصفهان پرداخت شده است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار