رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی نسبت به شرایط مالی شهرداری تهران واکنش نشان داد و با ارائه پیشنهاداتی برای کسری بودجه شهرداری تهران راه حل ارائه کرد.
کد خبر: ۶۸۱۶۱۸
تاریخ انتشار: ۲۸ آبان ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۰ 19 November 2018

به گزارش تابناک : مجید فراهانی در جریان صد و یکمین جلسه علنی شورای شهر تهران پس از استماع سخنان خزانه دار شورای شهر عنوان کرد: بر اساس آمار ثبت شده، در سال گذشته ۱۷ درصد کسری بودجه داشته ایم؛ اما شش ماهه امسال نشان می دهد که این ۱۷ درصد کسری بودجه به چیزی در حدود ۳۰ درصد در سال جاری رسیده است و اگر با همین روند ادامه بدهیم با کسری بودجه ۵ هزار میلیاردی همان گونه که پیش بینی شده، مواجه خواهیم شد.

وی افزود: با این شرایط عملا حداکثر ۷ درصد از بودجه شهرداری را می توان برای پیشبرد پروژه ها در نظر گرفت که این اتفاق چیزی شبیه فاجعه است از این رو بسیاری از پروژه ها را نمی توان انجام داد.

فراهانی تاکید کرد: مسئله اصلی مغایرت بودجه در بحث بودجه غیر نقد است و اگر بخواهیم برای بهبود وضعیت تمرکز کنیم باید این بودجه را در نظر گرفت.

رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر با ارائه پیشنهاداتی برای مقابله با کسری بودجه شهرداری بیان کرد: چاره ای نداریم جز این که چند کار را به طور همزمان انجام بدهیم؛ یکی آنکه به هنگام کردن ثبت هزینه ها و دیگر جنبش کاهش هزینه در شهرداری تهران است.

وی ادامه داد: امروزه شهر تهران گران اداره می شود یعنی به روال سابق هزینه های گزاف انجام می شود.

فراهانی گفت: مدیریت انرژی و شرایط نگهداری ساختمان ها در شهرداری تهران از آن جمله است که می توان این هزینه ها را کاهش داد که متاسفانه دغدغه شهرداری نیست چرا که تا کنون گزارشی برای کاهش هزینه ها ارائه نشده است.

این عضو شورای شهر تهران در ادامه پیشنهادات لازم برای کاهش هزینه ها عنوان کرد: بحث جلب سرمایه گذاری نیز اهمیت دارد و شهرداری باید به طور جدی تصدی گرایی را کنار بگذارد و اعتماد سرمایه گذاران را جلب کند.

وی اضافه کرد: پیشنهاد پایانی حل اختلافات پیمانکاران گذشته است؛ تعداد زیادی از پیمانکاران گذشته با مدیران شهرداری اختلاف زیادی دارند که این خود زنگ خطری است چرا که تعداد زیادی از پرونده های ماده ۳۸ جمع شده و اگر به سمت حل این اختلافات نرویم موفق نخواهیم بود.

فراهانی خاطر نشان کرد: در این راستا شخص شهردار تهران باید یک روز خود را به این کار و حل اختلاف پیمانکاران اختصاص بدهد. خیلی از پروژه هایی که در حال حاضر در آستانه اتمام است و پیش نمی رود از این گونه مشکلات دارد که باید بررسی شود؛ همچنین افزایش درآمدهای پایدار از دیگر اتفاقاتی است که باید رخ دهد.

 

 

 

منبع : تیترشهر 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار