رئیس شبکه دامپزشکی شهرضا گفت: در یکسال گذشته ۷ تن عسل از شهرضا به کشورهای آسیای شرقی مانند مالزی صادر شده است.
کد خبر: ۶۸۰۲۳۷
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۹ 15 November 2018

به گزارش تابناک : حمید رئیس‌زاده با بیان اینکه گوشت مرغی بدون آنتی‌بیوتیک محسوب می‌شود که عبارت بدون مصرف آنتی‌بیوتیک بر روی بسته‌بندی مرغ به صورت خوانا و واضح قید شده باشد، اظهار داشت: در این صورت این مرغ مورد تائید سازمان دامپزشکی است به خاطر اینکه حین تولید تحت نظارت شبکه دامپزشکی بوده و نمونه‌گیری حین تولید به منظور تأیید عدم مصرف آنتی‌بیوتیک انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه تنها سبز بودن بسته‌بندی مرغ دلیل بر بدون آنتی‌بیوتیک بودن نیست و مهم عبارت بدون مصرف آنتی‌بیوتیک است، افزود: کد رهگیری بر روی همه بسته‌بندی‌های مرغ در کنار تاریخ تولید درج شده است، مردم باید به اطلاعات درج شده روی پلاستیک‌های مرغ مشتمل بر تاریخ تولید، کد رهگیری، بهترین زمان مصرف، نام و آدرس کشتارگاه دقت کنند.

رئیس شبکه دامپزشکی شهرضا با اشاره به اینکه سطح بهداشت فرآورده‌های خام دامی شهرستان شهرضا به صورت محسوسی بالا است، گفت: رستوران‌ها و فروشگاه‌های عرضه گوشت قرمز و سفید نسبت به شهرستان‌های دیگر از وضعیت بهداشتی بالایی برخوردار هستند.

وی با بیان اینکه 60 درصد بیماری‌ها بین انسان و حیوان مشترک است و 830 مورد بیماری را دامپزشکی وظیفه دارد کنترل کند، بیان کرد: تب کریمه کنگو، آنفلوآنزا و تب مالت از بیماری‌های مهم شناخته شده بین انسان و حیوان است که در یک ساله اخیر این بیماری‌ها در شهرستان شهرضا تک رقمی شده و موردی از بیماری تب کریمه کنگو و آنفلوآنزا در شهرضا شناسایی نشده است.

رئیس زاده با بیان اینکه کلیه دام‌های صنعتی در شهرضا علیه بیماری تب مالت واکسیناسیون می‌شوند، گفت: سالانه بیش از 10 هزار آزمایش تب مالت و 300 هزار واکسیناسیون دام سبک در شهرضا انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه شهرضا در سال گذشته دومین قطب تولید انواع طیور لقب گرفت، بیان کرد: سالانه نزدیک 19 هزار تن گوشت مرغ، 10 هزار تن تخم‌مرغ تولید و بیش از 6 میلیون قطعه پرنده در شهرضا پرورش داده می‌شود.

رئیس شبکه دامپزشکی شهرضا با اشاره به اینکه امسال نسبت به سال گذشته 45 درصد افزایش تولید تخم‌مرغ را در شهرضا داشته‌ایم، تصریح کرد: شهرضا سالیانه با تولید 180 هزار تن شیر رتبه برتر استان را دارا است.

وی با اشاره به وجود کارخانه‌های فراوری شیر خشک در شهرضا، خاطرنشان کرد: در یکسال اخیر 4.5 هزار تن شیر خشک به کشورهای همسایه مانند عراق و روسیه صادر شده است.

رئیس زاده با بیان اینکه در یکسال گذشته هیچ موردی از بیماری تب برفکی در دامداری‌ها و گاوداری‌های شهرضا گزارش نشده است، بیان کرد: کشتارگاه طیور شهرضا با ظرفیت 3.2 میلیون قطعه کشتار در حال فعالیت است که علاوه بر نیاز شهرضا به استان‌های دیگر نیز ارسال می‌شود.

وی با بیان اینکه شهرضا دومین قطب تولید خوراک دام، طیور و آبزیان در استان اصفهان با 12 کارخانه فعال است، افزود: سالیانه بیش از 100 هزار تن خوراک دام و طیور در شهرضا تولید می‌شود و این کارخانه‌ها اشتغالزایی قابل توجهی ایجاد کرده است.

رئیس شبکه دامپزشکی شهرضا با اشاره به صادرات 14 هزار تن خوراک دام، طیور و آبزیان به کشورهای حوزه خلیج فارس، گفت: سالیانه 400 تن عسل در شهرضا تولید می‌شود و صادرات آن با توجه به شرایط آب و هوایی نوسان دارد و در یکسال گذشته 7 تن عسل به کشورهای آسیای شرقی مانند مالزی صادر شده است.

منبع: تسنیم
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار