سرپرست معاونت سرمایه‌گذاری اداره‌کل میراث فرهنگی استان اصفهان از برنامه‌ریزی برای ثبت ملی رویداد روز اصفهان در فهرست میراث ناملموس ملی کشور خبر داد.
کد خبر: ۶۸۰۱۹۹
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۰ 15 November 2018

به گزارش تابناک : سید علی صالح درخشان با تاکید بر برگزاری با شکوه روز اصفهان اظهار داشت: بدون شک برگزاری آئین نکوداشت روز اصفهان در اول آذرماه آرزوی بسیاری از اصفهان‌شناسان و دوستداران میراث فرهنگی اصفهان از بیش از 2 دهه گذشته است.

وی افزود:  بسیار خرسند هستیم که مقامات مسئول پس از این مدت طولانی با بررسی‌های علمی و همچنین در‌نظر گرفتن نظرات کارشناسان و دوستداران میراث فرهنگی، روز اول آذر را به عنوان روز اصفهان پذیرفته‌اند.

سرپرست معاونت سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان بیان کرد: با عنایت به بررسی‌های علمی به عمل آمده در این زمینه توسط اصفهان‌شناسان و دوستداران میراث فرهنگی، اداره‌کل میراث فرهنگی استان به این نتیجه دست یافته که بر‌اساس متون تاریخی و بررسی‌های علمی، اول آذرماه روز اصفهان بوده است.

وی خاطرنشان کرد: پیشینیان بر‌اساس برنامه‌ریزی کاملا علمی و با در نظر گرفتن صورفلکی اصفهان را در برج قوس و در نخستین روز از سومین‌ماه پائیز در پیش از چند هزار سال قبل بنا نهاده‌اند.

درخشان گفت: بر همین اساس در نشست شورای ثبت اداره‌کل میراث فرهنگی استان در یک ماه گذشته پرونده روز اصفهان جهت ثبت ملی در فهرست میراث ناملموس کشور که توسط دوستداران میراث فرهنگی اصفهان تدوین شده بررسی و پس از ارائه نظرات کارشناسی با بیشترین آرا به تصویب اعضای شورا رسیده و برای ثبت نهائی و دریافت شماره ثبت به شورای ملی ثبت آثار تاریخی کشور ارسال شد.

منبع: تسنیم
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار