رئیس کل دادگستری استان اصفهان گفت: امنیت در استان حرف اول را می‌زند، اگر تلاش‌ نهادهای امنیتی و حکم قاطع قضایی نبود، شاهد این امنیت نبودیم.
کد خبر: ۶۶۶۰۴۸
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۰ 10 October 2018

به گزارش تابناک : احمد خسروی‌وفا صبح امروز در آین تکریم و معارفه دادستان اصفهان اظهار داشت: انتظار از دادگستری در جمهوری اسلامی عدالت و قانون‌گرایی است.

وی با بیان این‌که مبارزه با ظلم و فساد در تراز دستگاه قضایی جمهوری اسلامی است، افزود: مردم انتظار دارند زمانی که به دستگاه قضایی مراجعه می‌کنند، احساس کنند تنها ملاک قانون است و این دستگاه مرجع رسیدگی به تظلمات باشد.

رئیس کل دادگستری استان اصفهان یادآور شد: مظلوم‌ترین دستگاه هستیم و به دلیل کمبود نیرو بجای 4 هزار و 800 کارمند، هزار و 600 نفر حضور دارند و کدام نهاد 35 درصد پست‌های سازمانی‌اش را داشته و برای پر کردن خلأ 65 درصد دیگر هم باید کار کنند.

خسری‌وفا تأکید کرد: اما این کمبودها اثر منفی نگذاشته و با روحیه جهادی همانند آنچه در دفاع مقدس مردم اصفهان از خود به نمایش گذاشتند، عمل کرده‌ایم.

وی بهره‌وری را مهم‌ترین شاخص در هر سازمان دانست و توضیح داد: چند شاخص برای تعیین بهره‌وری داریم و استان اصفهان مفتخر است که برای 4 سال پیاپی رتبه اول بهره‌وری را ازآن خود کند.

به گفته رئیس کل دادگستری استان اصفهان، 50 هزار از موجودی پرونده‌ها کسر شده، 15 هزار پرونده مسن به 2 هزار رسیده و رسیدگی ماهانه به 300 پرونده توسط قضات از جمله اقدامات دادگستری استان است.

وی با اشاره به نقش دادگستری در حمایت از اقتصاد کشور گفت: اگر در حوزه اقتصاد مقاومتی کمک نمی‌کردیم، ده‌ها کارخانه دچار مشکل شده بود و حتی برای حل مشکلات مکاتباتی را با وزرای دولت داشتیم.

خسروی‌وفا تصریح کرد: امنیت در استان اصفهان حرف اول را می‌زند و اگر تلاش‌های نهادهای امنیتی و حکم قاطع قضایی نبود، شاهد این امنیت نبودیم.

رئیس کل دادگستری استان اصفهان با تقدیر از تلاش‌های 32 ساله حسن رحیمی در دستگاه قضا وی را دارای روحیه مجاهدت توصیف کرد و گفت: بعد از 5 بار مکاتبه و اصراری که دادستان سابق داشت با بازنشستگی‌اش موافقت شد.

به گزارش فارس، در پایان این مراسم، از تلاش‌های حسن رحیمی دادستان سابق اصفهان تقدیر و علی اصفهانی به عنوان دادستان جدید اصفهان معرفی شد.

منبع: فارس
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار