رئیس امور آزمایشگاه‌های محیط زیست اصفهان گفت: هوای اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت ۱۲ ظهر امروز با میانگین شاخص کیفی ۹۱ در وضعیت سالم ثبت شد اما در آستانه وضعیت ناسالم قرار گرفت.
کد خبر: ۶۵۵۶۷۰
تاریخ انتشار: ۲۴ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۲ 15 September 2018

به گزارش تابناک : بابک صادقیان اظهار داشت: هوای اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت ۱۲ ظهر امروز با میانگین شاخص کیفی ۹۱ در وضعیت سالم ثبت شد اما  در آستانه وضعیت ناسالم قرار گرفته است.

وضعیت هوا در برخی ایستگاه های سنجش در وضعیت ناسالم ثبت شد

وی با بیان اینکه میانگین شاخص کیفی آلایندگی در روز گذشته با  ۱۰۲ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس ثبت شده است، بیان داشت: امروز نیز در برخی ایستگاه‌های سنجش آلایندگی شهر اصفهان مانند میدان احمدآباد با ۱۰۲ و خیابان دانشگاه ۱۱۱ در وضعیت نا سالم برای گروه‌های حساس قرار دارد.

رئیس امور آزمایشگاه‌های حفاظت محیط زیست استان اصفهان بیان داشت: همچنین هوای اصفهان در خیابان استانداری با میانگین شاخص کیفی ۷۴، بزرگراه خرازی ۸۳، چهارباغ خواجو ۸۸ در وضعیت سالم ثبت شده است و در پروین و رودکی در وضعیت زرد است.

کیفیت هوا در شهرستان‌های استان سالم است

رئیس امور آزمایشگاه‌های اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان با اشاره به اینکه کیفیت هوا در شهرستان‌های استان اصفهان نیز در وضعیت سالم گزارش شده است، ادامه داد: در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت ۱۲ ظهر امروز کیفیت هوا در مبارکه با میانگین شاخص کیفی ۹۱، کاشان ۹۲، سجزی ۸۸، نجف آباد ۷۴، شاهین شهر ۸۰ در وضعیت سالم است و در خمینی شهر نیز در وضعیت زرد گزارش می‌شود.

گفتنی است شاخص کیفی هوا در بازه صفر تا ۵۰ نشانه هوای پاک، ۵۰ تا ۱۰۰ نشانه هوای سالم، ۱۰۰ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس (افراد دچار بیماری‌های قلبی تنفسی، کودکان و افراد میانسال و زنان باردار و غیره) و ۱۵۰ تا ۲۰۰ نشانه وضعیت ناسالم برای عموم مردم است.

منبع: مهر
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار