معاون شهرسازی و معماری شهرداری اصفهان:
معاون شهرسازی و معماری شهرداری اصفهان گفت: توسعه درون زا جزو برنامه‌های کلان‌شهرها و در دستور کاردولت قرار گرفته است.
کد خبر: ۶۵۳۲۹۸
تاریخ انتشار: ۱۸ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۷:۴۴ 09 September 2018

به گزارش تابناک اصفهان: سید احمد حسینی‌نیا پیش از ظهر یکشنبه در جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان اظهار داشت: با توجه به اینکه گسترش و توسعه درونی امروزه در دستور کار دولت و برنامه‌های کلانشهرها قرار گرفته، این موضوع در شهر اصفهان نیز در حال پیاده سازی است.

وی با بیان اینکه سال ۸۹ حدود یک هزار و ۶۱۵ هکتار از محدوده شهر اصفهان خارج شده است، گفت: این کار در حالی صورت گرفته است که به ازای این میزان کاهش از وسعت شهر اصفهان، افزایشی را در محدوده شهر اصفهان نداشتیم.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری اصفهان بیان داشت: یک هزار هکتاراز اراضی در منطقه ۶ شهر اصفهان، ۴۰ هکتار زمین از منطقه ۴، ۶۵ هزارهکتار زمین از منطقه ۲، ۳۶۰ هزار هکتار زمین از منطقه ۱۲ و ۱۵۰ هزار هکتار زمین از منطقه ۱۴ اصفهان در سال ۸۹ از محدوده شهر اصفهان خارج شده است.

وی با بیان اینکه پهنه کردآباد ادامه خیابان علامه امینی و دارای طرح مصوب است، افزود: برای آزادسازی این محور با توجه به شرایط نامناسب اقتصادی، باید این الحاق انجام شود و تعادلی از کاربری‌ها در این محور شکل بگیرد.

حسینی نیا با بیان اینکه هدف از این الحاق نگاه مادی و تجاری نیست، ادامه داد: بارگذاری ها تجاری و مسکونی تعریف نشده است و بیشتر بارگذاری ها با هدف ایجاد فضای تفریحی صورت گرفته است.

وی در خصوص الحاق قطعه جی شیر نیز اظهار کرد: با توجه به مباحث پیرامونی پیشنهاد تخصصی در این منطقه، بارگذاری از جنس کاربری‌هایی است که منطبق با ماده ۱۴ زمین شهری است.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری اصفهان با بیان اینکه قطعه سه پینارت تثبیت وضع موجود است و در آن توسعه نخواهیم داشت، ادامه داد: هدف شهرداری استحصال محدوده‌های شهر است، در حال حاضر شهرداری به این مناطق خدمات ارائه می دهد و باید این امر ساماندهی شود.

وی با بیان اینکه زمین های موجود عمدتا اراضی کشاورزی و باغی است که به خاطر خشکسالی ها امروز به زمین های بایر مبدل شده است، تصریح کرد: با توجه به رشد جمعیتی که طی سال های ۹۰ تا ۹۵ داشتیم و جمعیت از ۱۳۳ هزار نفر به ۱۶۰ هزار نفر رسیده است با الحاق ۱۴۰ هکتار به منطقه ۴ باز هم فضا برای پوشش این میزان جمعیت کاهش خواهد داشت.

حسینی نیا اضافه کرد: بخشی از منطقه ۴ اصفهان بافت فرسوده است که امکان بارگذاری آن وجود ندارد و آنچه ما امروزه در مشتاق سوم مشکل داریم بحث آزادسازی آن است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار