فرمانده انتظامی استان اصفهان گفت: ایران در خط مقدم مبارزه با مواد مخدر قرار دارد به نوعی که بیش از ۷۵ درصد کشف تریاک دنیا در ایران انجام می شود.پیش از ظهر سه شنبه در مراسم امحای بیش از ۴۰ تن انواع مواد مخدر در اصفهان که در سالن ۲۵ آبان ورزشگاه نقش جهان برگزار شد، اظهار داشت: بیش از سه هزار و ۶۰۰ شهید در راه مبارزه با مواد مخدر در کل کشور داشتیم و مردم اصفهان نیز بیش از ۱۰۲ شهید در راه مبارزه با مواد مخدر تقدیم کردند.
کد خبر: ۶۲۶۲۷۰
تاریخ انتشار: ۱۲ تير ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۵ 03 July 2018

به گزارش تابناک اصفهان : سردار مهدی معصوم بیگی پیش از ظهر سه شنبه در مراسم امحای بیش از ۴۰ تن انواع مواد مخدر در اصفهان که در سالن ۲۵ آبان ورزشگاه نقش جهان برگزار شد، اظهار داشت: بیش از سه هزار و ۶۰۰ شهید در راه مبارزه با مواد مخدر در کل کشور داشتیم و مردم اصفهان نیز بیش از ۱۰۲ شهید در راه مبارزه با مواد مخدر تقدیم کردند.

وی با بیان‌ اینکه جهان وامدار ایران اسلامی در این مبارزه است، ابراز داشت: بیش از ۷۵ درصد کشف تریاک در دنیا توسط ایران انجام می شود و ایران در خط مقدم مبارزه قرار دارد.

جهان؛ وامدار ایران در راه مبارزه با مواد مخدر

فرمانده انتظامی استان اصفهان ادامه داد: بیش از ۲۹ هزار جانباز، مصدوم و مجروح، بیش از سه هزار و ۶۰۰ شهید و هزینه گزافی که ایران در این راه مصرف می کند دلیل وامداری جهان به ماست.

وی گفت: باید دستگاه های بین المللی بیش از گذشته در این زمینه ایفای نقش کنند و به جمهوری اسلامی در خط مقدم مبارزه کمک شود.

معصوم بیگی با بیان اینکه استان اصفهان در حوزه مقابله با مواد مخدر در میان هشت استان برتر کشور قرار داشت، تاکید کرد:  در سال جاری بیش از ۱۱ تن مواد مخدر در استان کشف شد که جایگاه اصفهان را در رتبه چهار ارتقاء داد.

وی اضافه کرد: در این راستا بیش از ۷۵ درصد افزایش کشف داشتیم و بیش از شش هزار قاچاقچی خرد، کلان و معتاد متهاجر دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی استان اصفهان ابراز داشت: همچنین دو هزار و ۲۰۰ منطقه در این ارتباط پاکسازی و ۴۲ باند توزیع شناسایی شد.

وی گفت: در سال جاری تجهیزات جدیدی مانند کوادکوپتر در راستای مبارزه با مواد مخدر استفاده و ایستگاه های بازرسی به ایکس ری مجهز شد.

مبارزه با مواد مخدر باید به شکل کار ویژه همگانی تعریف شود

معصوم بیگی تصریح کرد: اگر مواد مخدر را به عنوان ابرآسیب اجتماعی و همگانی بپذیریم حضور در این بخش باید به شکل کار ویژه همگانی تعریف شود و تمامی نهادها در راستای مبارزه با آن با هم همکاری کنند.

وی اضافه کرد: عرصه تقاضای مواد مخدر باید مدیریت و کنترل شود زیرا تا زمانی که تقاضا پابرجاست عرضه خود را نشان می دهد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار