معاون اتحادیه میوه و تره بار اصفهان گفت: با توجه به مشکلات تولید میوه اصفهان در سال گذشته و بارش های تند، قیمت سردرختی‌ها در اصفهان بین ۲۰ تا ۵۰ درصد افزایش یافت.
کد خبر: ۶۱۷۴۱۷
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۸:۰۶ 10 June 2018

به گزارش تابناک اصفهان : علی محرک کش اظهار داشت: وقتی کشاورزی ما هنوز صنعتی نشده است و اصول مدیریتی باغداری و کشاورزی را به کشاورزان تعلیم ندادیم که بدانند اگر ۲۰ هکتار زمین دارند نباید در تمام زمین یک مدل محصول کشت کنند، مشخص است که در تامین بار با مشکل روبرو می شویم.

وی بیان داشت: امسال اگر شاهد افزایش قیمت ۲۰ تا ۵۰ درصدی طالبی، هندوانه و خربزه بودیم به خاطر سیل خانمان برانداز بارش‌ها بود که بته ها را از بین برد و قیمت ها به صورت سرسام آور افزایش یافت اما این به معنای آن نیست که سال دیگر کشاورزان با دید بازار داغ صیفی جات به سمت کاشت هندوانه، خربزه و گرمک بروند.

معاون اتحادیه میوه و تره بار اصفهان اعلام کرد: به خاطر نبود اصول مدیریتی در کشاورزی، هر بار شاهد کمبود یک میوه یا حجمی از تولیدات بالایی از میوه، سبزی و صیفی جات هستیم.

کاشت میوه و سبزی در اصفهان توجیه اقتصادی ندارد

وی گفت: هر سال اردیبهشت ماه قیمت صیفی جات بسیار پایین بود و این در حالی است که امسال به خاطر باران،‌ تگرگ شدید و کشت یک سومی صیفی جات، قیمت صیفی جات ۵۰ درصد افزایش یافت.

محرک کش اعلام کرد: اگر چه اوایل ماه رمضان با رشد فزاینده قیمت صیفی جات مواجه بودیم اما در حال حاضر قیمت‌ها پایین آمده است و تا دهم تیرماه قیمت سردرختی ها بسیار کاهش می یابد.

وی با اشاره به اینکه کاشت میوه،‌ سبزی و صیفی جات توجیه اقتصادی برای کشاورز اصفهانی ندارد، اضافه کرد: تولیدات کشاورزی اصفهان وقتی وارد بازار می شود قیمت ها آنقدر پایین است که برای کشاورز صرفه اقتصادی ندارد اما اگر کشاورزان به سمت کاشت دانه های روغنی و ذرت بروند و کشاورزی را به سمت کشاورزی صنعتی ببریم قطعا نتیجه بهتری خواهیم یافت.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار