رئیس فدراسیون تکواندوی ایران با اعلام اینکه داوران و مسئولان برگزاری مسابقات جهانی تونس نمی خواستند تیم نوجوانان کشورمان به مدال های طلای زیادی دست یابد، گفت: مبارزات مقتدرانه ملی پوشان اجازه نداد تا این خواسته نامعقول رنگ واقعیت به خود بگیرد.
کد خبر: ۴۸۷۷۷۲
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردين ۱۳۹۷ - ۰۸:۴۰ 17 April 2018
به گزارش تابناک : «سیدمحمد پولادگر» که روز سه شنبه به مناسبت درخشش تیم تکواندوی نوجوانان ایران در مسابقات جهانی و کسب عنوان قهرمانی با خبرنگار ایرنا گفت و گو می کرد، افزود: چند سالی است اهمیت این مسابقات بیشتر شده و سرمایه گذاری ها افزایش پیدا کرده است. به خصوص امسال که رقابت ها برای کسب سهمیه المپیک 2018 بوینس آیرس هم بود و تیم ها مجهزتر و آماده تر از قبل وارد پیکارها شده بودند.
وی با اشاره به اینکه تیم پسران ایران با عملکرد چشمگیر به قهرمانی مقتدرانه مسابقات جهانی تونس رسید، گفت: به طور معمول در مسابقات جهانی، وقتی تیمی به دو تا سه مدال طلا دست می باید از آن پس شرایط داوری ها و برگزاری به گونه ای می شود تا بقیه مدال های طلاها به تیم های دیگر برسد.
رئیس فدراسیون تکواندو با بیان اینکه مساله فوق در مسابقات جهانی تونس نیز به وضوح دیده شد، افزود: بازیکنان ایران آنچنان با اقتدار مبارزه می کردند که قضاوت های غیر منصفانه که از روز سوم نیز کاملا مشهود بود، مانعی برای رسیدن هوگوپوشان ایران به مدال طلا نشد.
پولادگر در خصوص اینکه فدراسیون چه برنامه ای برای پر کردن خلاء بین تیم های نوجوانان و بزرگسالان دارد، توضیح داد: این مساله همواره یکی از دغدغه های فدراسیون بوده است. در گذشته تیم امید را تشکیل دادیم که اکنون به دلیل حجم بالای برنامه ها و هزینه ها، این امکان وجود ندارد.
رئیس فدراسیون تکواندو ادامه داد: پس از صحبت هایی که با مربیان و کارشناسان داشتیم، پیشنهاد داشتند تا اردوهای مقطعی برای تکواندوکاران نوجوان برگزار کنیم تا این نفرات و انگیزه آنان را حفظ کنیم. در هر صورت تدابیری در نظر می گیریم تا تکواندوکاران شایسته نوجوان با قدرت کارشان را دنبال کنند.
وی با بیان اینکه سرمایه گذاری و تلاش در سنین پایه تضمین کننده جایگاه تکواندوی ایران است، گفت: در بخش دختران نیز دلایلی که باعث نرسیدن به نتایج دلخواه شده را واکاوی خواهیم کرد، اگرچه برخی دلایل آن در همان جریان مسابقات مشخص شد.
پولادگر در ادامه در خصوص توقعات جامعه ورزش کشور از تیم ملی تکواندوی ایران برای مدال آوری در بازی های آسیایی جاکارتا نیز اظهار داشت: متاسفانه میزبان با کمک شورای المپیک آسیا، شرایط بسیاری از رشته ها همچون تکواندو را به سود خود تغییر داده است. این اقدامات هدفمند به سود اندونزی است و معتقدم باید سطح توقعات از تیم ها پایین بیاید.
وی تصریح کرد: در دوره های گذشته، مبارزات تکواندو در هشت وزن مردان و هشت وزن زنان برگزار می شد که هر کشور می توانست 6 تکواندوکار مرد و 6 زن را اعزام کند.
ریس فدراسیون تکواندو ادامه داد: اما امسال در مجموع می توانیم 5 مرد و 5 زن را در بخش کیوروگی (مبارزه) اعزام کنیم. در بخش پومسه (اجرای فرم) نیز 2 فرصت برای مدال داریم که متاسفانه کشور میزبان پومسه استاندارد را کنار گذشته و فرمت جدیدی را برگزار خواهد کرد که حتی قوانین داوری آن به تازگی آموزش داده شده است.
وی افزود: با تمامی این تفاسیر، تکواندوکاران ایران با شایستگی و غیرت خود موانع را از پیش رو برمی دارند و به طور حتم نتایج خوبی در بازیهای آسیایی جاکارتا کسب خواهند کرد.

منبع : ایرنا 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار